Teknoloji Haberleri

Tumblr Nedir?

Tumblr Nedir ?

Tumblr Nedir? Şu anda çok popüler bir sistem olmasa da ileride Facebook ve Twitter kadar önemli olacağı düşünülen Tumblr nedir? Tumblr nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Tumblr en basit tanımıyla sosyal medya ağı olarak nitelendirilmektedir. Bu ağın çeşitli blog servislerine göre çok daha basit bir kullanıma sahip olduğunu söylemek mümkündür. Aynı zamanda sade bir tasarım söz konusudur. Sistemin kurucusu David Karp olarak bilinmektedir. Her geçen gün daha da geliştirilen ağı, günümüzde tam olarak 12 dilde kullanmak mümkündür. Son zamanlarda elde edilen istatistiklere bakıldığında ise Tumblr’un 2012 yılında en çok ziyaret edilen siteler arasında yer aldığı görülmektedir. Arz ve talep meselesi söz konusu olunca sistemin mobil uygulaması da kurulmuştur. Şimdilerde ise her ülkeden ve her türlü cihazdan kullanım olanağı vardır.

Tumblr Nasıl Kullanılır?

Tumblr sistemini kullanmak için gerekli olan ilk şart sisteme üye olmaktır. Üyelik alırken bir mail adresi, isim soyisim ve kullanıcı adı bilgilerinizi girmek yeterli olacaktır. Akabinde açılan sayfada ise bir giriş şifresi oluşturmanız istenecektir. Şifre oluşturma işleminin ardından artık bu ağın bir üyesi olarak online işlemlerinizi yürütmeniz mümkünleşecektir. Sistemin donanımlı olduğu oldukça aşikardır. Çünkü diğer sosyal ağlara nazaran farklı paylaşım düzeni olduğu görülmektedir. Tumblr’da fotoğraf, metin, alıntı, bağlantı, ses ve video paylaşılabilir. Aynı zamanda Facebook ve Twitter’da olduğu gibi sohbet edilebilir. Tumblr kullanırken, hakkında bilgi edinmek istenilen konularda etiket araması yapmak mümkündür. Bu arama sayesinde kişiler, tamamen görmek istedikleri hoşlanacakları şeyleri görebilirler.  Aynı zamanda ücretli ya da ücretsiz temalardan kullanım durumu da mevcut olarak bulunmaktadır. Herkes sosyal medya ağını kendi istek ve zevklerine göre dizayn edebilmektedir.

Tumblr Ne İşe Yarar?

Tumblr mobil uygulamasının yapılmasıyla birlikte daha kullanışlı bir sistem haline getirilmiştir. Bu uygulama telefonlara indirilerek anlık sohbet etme ve fotoğraf yükleme gibi işlemler yapılabilmektedir. Aynı zamanda ekli olan arkadaşların paylaşımlarını takip etmek de mümkündür. Bu yönü ile diğer sosyal medya ağlarına benzediği söylenebilir. Fakat onlardan çok daha kullanışlı olduğu inkar edilemez bir gerçektir.

Tumblr Nedir ?

Şu anda çok popüler bir sistem olmasa da ileride Facebook ve Twitter kadar önemli olacağı düşünülen Tumblr nedir? Tumblr nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar