Trump’tan Rusya’ya Hamle

0
305
Trump'tan Küba'ya Tehdit

Trump’tan Rusya’ya Hamle

Trump’tan Rusya’ya Hamle ABD Başkanı Trump, ilerleyen zaman sürecinde Rus diplomatları ülkesinden çıkarmak için hazırlık aşamasında.

ABD Başkanı olarak görev yapan Donald Trump, ilerleyen haftalarda Rus diplomatları ülkesinden çıkarmak için hazırlık aşamasında. Trump’ın, İngiltere’deki üst düzey istihbarat subayı olan Rus Albay olarak görev yapan Sergey Skripal ve kızının zehirlenmesine ilişkin olarak bu kararı aldığı belirtiliyor. Trump’ın, 26 Mart tarihinde konuyla ilgili açıklama yapması beklentiler arasında yer alıyor.

Trump Rusya

Diğer yandan, Skripal ve kızı Yulia 4 Mart’ta Salisbury’de bir restoranda sinir gazıyla zehirlenmişti. Skripal ve Yulia’nın yoğun bakımda tedavileri devam ediyor.

Bununla beraber Rus Askeri İstihbarat Servisi (GRU) eski albayı Sergey Skripal, İngiltere için casusluk yaptığı suçlamasıyla beraberinde 2006’da 13 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Dimitri Medvedev’in devlet başkanlığı zaman sürecinde çıkan aftan yararlanan eski ajan, 2010’da Rusya ile ABD arasında yapılan casus takasında yer almıştı.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry

Facebook

Yorum

Finanspara Bültene kayıt olun!

Finanspara Bültenine kayıt olun piyasadan önce siz haberdar olun...

Başarılı bir şekilde bültene kayıt oldunuz :)

Hadi bir sorun oluştu :(

Bu yazıya önce siz yorum yapın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin