Ekonomi Haberleri

TMSF’den ‘zaman aşımı’ uyarısı

TMSF’den ‘zaman aşımı’ uyarısı

TMSF’den ‘zaman aşımı’ uyarısı TMSF, bankalar nezdinde yer alan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahipleri için uyarılarda bulundu. Hak sahiplerinin, hesaplarıyla ilgili işlem yapmak için bunun beraberinde ise haziran ayının 15’ine kadar ilgili banka şubeleri veya genel müdürlüklerine başvurmaları gerekmekte olduğunun uyarısında bulundu.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), “Zaman aşımına uğrayan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar” ile “Müflis TYT Bank AŞ zaman aşımına uğrayan hesaplar”a ilişkin duyuru açıklamasında bulundu.

Bankacılık Kanunu’nun 62’nci maddesi gereğince yer alan haberde ise; bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabi olmuş olacak.

TSMF Zaman Aşımı

LİSTELER NEREDE GÖRÜLEBİLECEK?

Söz konusu maddenin uygulanmasına ilişkin yayımlanmakta olan yönetmeliğin 8’inci maddesi gereğince zaman aşımına uğrayan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların listesi şubat ayı başından itibaren bankaların kendi internet sitelerinde ve konsolide edilmiş olarak da TMSF ile kuruluş birliklerinin internet sitelerinde (Türkiye Bankalar Birliği http://www.tbb.org.tr/tr ,Türkiye Katılım Bankaları Birliği http://www.tkbb.org.tr) mayıs ayının sonuna kadar yayınlanmış oldu.
Bu kapsamda yer almakta, 2007 yılından itibaren hareket görmeyen hesaplara ait listeler “http://www.tmsf.org.tr” ana sayfasında bulunmakta olan “Zamanaşımı Sorgusu” bölümünden olan, Kuruluş Birlikleri ve bankaların internet sitelerinden mayıs ayı sonuna kadar sorgulanabilecek.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar