Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Tinder Nedir?

Tinder Nedir? Ne işe yarar?

Tinder nedir? Her geçen gün sosyal medyadaki çöpçatanlık uygulamaları artmaktadır. Tinder ise bu uygulamalardan sadece biri. Yeni nesil tanışma ve kaynaşma uygulaması olan Tinder’a Türkiye’de rağbet çok olduğu gibi Tinder dünya çapında da çok kullanılan bir uygulama. Tinder lokasyon merkezli çalışan, belirli bir km içindeki kullanıcıları bir birleriyle eşleşmeye sokan bir çöpçatanlık uygulaması.

Tinder’da Profil Oluşturmak:

Öncelikle Tinder isimli uygulamayı uygulama marketinizden indirmeniz gerekiyor. Tinder Türkiye uygulaması ücretsiz fakat yurtdışına çıktığınızda da Tinder kullanmak istiyorsanız belli bir ücret ödeyip yurtdışında da Tinder kullanmaya devam edebilirsiniz. Tinder’ı indirdiğinizde kendinize bir profil oluşturmanız gerekiyor. Bu profilde adınız, yaşınız, hobileriniz gibi insanların sizi tanımasına yardımcı olacak bilgilerinizi paylaşmanız gerekiyor. Tabii ki olmazsa olmazınız olan bir de fotoğraf eklemelisiniz.

Tinder Nasıl Kullanılır?

Tinder nasıl kullanılır? Uygulamayı indirip, profilinizi oluşturduktan sonra kriterlerinizi belirlemelisiniz aynı zamanda km aralığını da belirlemelisiniz. Diyelim ki 10 km dediniz Tinder 10 km içinde sizinle eşleşmeye hazır insanları karşınıza çıkaracak. Bu km aralığı da sizin takdirinize kalıyor. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra “rastgele” butonuna basıp uygulamanın size uygun insanlar bulmasını beklemelisiniz. Bundan sonra ise uygun eşleşebileceğiniz kişilerin profilleri ekranınıza düşmeye başlayacak. Önünüze gelen profilleri zevkinize göre beğenebilirsiniz ya da pas geçebilirsiniz.

Tinder ne işe yarar?

Önünüze düşen profil fotoğrafını sağa kaydırdığınızda beğenmiş sola kaydırdığınızda ise pas geçmiş oluyorsunuz. Beğendiğiniz karşınızdaki kişi de sizi geri beğenirse aranızda sohbet kısmı açılıyor. Beğendiğiniz kişiyle oradan iletişim kuruyor isterseniz birbirinizi daha iyi tanımak için konuşmaya devam edip buluşabilirsiniz, eğer istemezseniz konuşmayı kapatabilirsiniz. Tinder temeli bu şekilde insanları tanıştırıp kaynaştırma üzerine kurulmuş bir çöpçatanlık uygulaması. Dünya ve Türkiye’de ise hala popülerliğini korumaya devam ediyor.

Tinder Nedir?

Her geçen gün sosyal medyadaki çöpçatanlık uygulamaları artmaktadır. Tinder ise bu uygulamalardan sadece biri. Yeni nesil tanışma ve kaynaşma uygulaması olan Tinder'a Türkiye'de rağbet çok olduğu gibi Tinder dünya çapında da çok kullanılan bir uygulama. Tinder lokasyon merkezli çalışan, belirli bir km içindeki kullanıcıları bir birleriyle eşleşmeye sokan bir çöpçatanlık uygulaması.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar