Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

Tezos (XTZ) Nedir?

Tezos (XTZ) Nedir? Ne işe yarar? Güvenilir mi? Nereden ve nasıl satın alınır? Yatırım yapılmalı mı? Fiyatı ne kadar?

Tezos (XTZ) Nedir? Ne işe yarar?

Tezos nedir ne işe yarar? Alt kripto para birimi olan Tezos incelemesini yapalım. Kripto para dünyasında büyük bir yönetim skandalıyla adını duyuran Tezos’ta yatırımcılara token dağıtımı nihayet yapıldı. Geçen yıl düzenlediği ICO’da 232 milyon dolar fon toplayan Tezos, EOS’un 4 milyar dolarlık rekoruna kadar tüm zamanlar ICO yatırım rekorunu elinde bulunduruyordu.

Tezos Nedir?

Web sitesinde Tezos (XTZ) “akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar için geliştirilmiş yeni bir platform” şeklinde tanıtılmakta. Tezos tam anlamıyla dijital bir “cumhuriyet”e sahip, kendi kendi yöneten merkezsiz bir Blockchain projesi. Tezos resmi doğrulama yapmayı kolaylaştırıyor. Tezos topluluğu protokolde yapılması planlanan değişiklikler (oylama prosedürü de dahil) için oy kullanıyor, bunun sonucunda teklifler üzerinde toplu bir şekilde uzlaşılmış oluyor.

Chain yönetimi: Yönetim gücü tamamen toplulukta. Taraflar platformdaki yeniliklere hep birlikte karar vermekte.

Güvenlik: Tezos Blockchain’i resmi doğrulama yapmayı kolaylaştırmak için geliştirilmiş olundu. Doğrulamayla akıllı sözleşmelerin güvenliği sağlanıyor ve bug’lı kodun önüne geçilmekte.

Proof-of-Stake: Tezos’un özel PoS algoritması her topluluk üyesine ağdaki işlemleri onaylama ve bunun karşılığında ödül kazanma fırsatı veriyor.

Kaynaklar

Tezos, mevcut protokollerle gördükleri bir takım sorunları çözmeye çalışan heyecan verici bir proje olarak bilinmektedir. Aşağıda Tezos hakkında daha fazla bilgi bulabileceğiniz kaynaklardan bilgi edinebilirsiniz.

Tezos (XTZ) Nedir?

Tezos (XTZ) Nedir?

Tezos (XTZ) Nedir?

Tezos (XTZ) Nedir? Ne işe yarar? Güvenilir mi? Nereden ve nasıl satın alınır? Yatırım yapılmalı mı? Fiyatı ne kadar?

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar