• YARIM ALTIN
  6.327,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9409
  % 0,09
 • € EURO
  31,2427
  % 0,30
 • £ POUND
  36,4385
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  4,0434
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3129
  % 0,41
 • BITCOIN/TL
  1270860,377
  % 0,71
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? Sigortalı kişilerin, özel hastanelerde sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen ve yüksek pirim ödemekten kaçınan herkes için faydalanılabilecek bir uygulama olup tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi ile 3’1 i fiyatına yapılabilmektedir.

Aralarında anlaşmalı birçok özel hastane bulunan tamamlayıcı sağlık sigortası iki tür tedavi seçeneği sunuyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne işe yarar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile yatarak ve ayakta tedavi olmak üzere teminat alabilirsiniz. Poliçe ve anlaşma içerisindeki şartlar değişkenlik gösterebiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, mevcut hastalıklar için tedaviyi kapsamamasıdır.

Yapılacak muayene ve alınacak raporlar ile birlikte kişiler sigorta yapıldıktan sonra ortaya çıkan rahatsızlıklar ve hastalıklar için tedavi olabilmektedir. Sigortadan önce kanser tedavisi gören bir hasta sigortalı olduktan sonra bu fırsattan faydalanamamaktadır.

Hastalığın sigortalı olduktan sonra meydana gelmiş olması gerekmektedir. Bu nedenle henüz önemli bir rahatsızlığımız yoksa bu önlemi almak, rahat ve özel şartlar altında tedavi olabilmek adına erkenden yapılan tamamlayıcı sağlık sigortası büyük bir fırsata dönüşebilmektedir.

Hangi Tedavileri Kapsar

Sigortanın kapsadığı tedaviler ise tıbbı müdahaleleri, doktor muayenesi, radyoloji, fizik tedavi, tahlil, gibi sıralamak mümkündür. Senede 6 muayene imkanı vardır. Tamamlayıcı sigortaya dahil olmakla birlikte hemen tanı işlemlerine başlanabilir ve bekleme gerekmez.

Yapılan hiçbir operasyonda ödeme yapılmazken anlaşmalı hastanelerde değişkenlik gösteren muayene ücretleri için cüzi bir miktar katkı payı ödemesi yapılabilmektedir.

Sunduğu tüm imkanlar ile vatandaşa ayrıcalık ve özel hastanede tedavi imkanı sunan tamamlayıcı sağlık sigortası uygulandığı günden itibaren yoğun talep yaşamıştır. Özel hastanelerde ekonomik olarak maliyeti olmaktan çıkan tedavi ve muayene herkesin korkulu rüyası olmaktan çıkmak üzeredir. Tamamlayıcı sağlık sigortası Sgk’lı olan tüm çalışanlar faydalanabilmektedir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.