Araştırma İnceleme

Sürekli Başvuru Yapınca Kredi Puanı Düşer Mi?

Sürekli Başvuru Yapınca Kredi Puanı Düşer Mi?

Sürekli Başvuru Yapınca Kredi Puanı Düşer Mi? Günümüzde eğer bankalara işiniz düştüyse ve bir ihtiyacınız için bankalardan kredi kullanma mecburiyetine düştüyseniz öncelikle sağlamanız gereken birçok kriter vardır. Bunların en başında şüphesiz ki kredi puanınız geliyor. Bankalarda sizin adınıza ve TC kimlik numaranıza kayıtlı her türlü işlem borç ödemeden tutunda başka hesaba para transferine kadar Türkiye’de hizmet veren tüm bankalar tarafından görülebilmektedir.

Kredi puanı düşer mi?

Kredi kayıt bürosu tarafından yaptığınız her bankacılık işlemi kaydedilir ve size bir puan tablosu çıkartılır. Herhangi bir bankadan kullandığınız bir kredi kartınız krediniz yada kmh hesabınız varsa ve ödemesini 1 gün dahi geç yapıyorsanız bu sizin kredi puanınızı olumsuz olarak etkiler ve düşürür.

Aynı şekilde bankalara çok sayıda kredi yada kredi kartı başvurusu yapmakta kredi puanınızı oldukça fazla düşüren etkenler arasındadır. Sürekli olarak yapılan başvurular sizi arayış içerisine düşmüş konumunda gösterir ve bankalar nezdinde size kredi verilmesi riskli kişi sıfatı kazandırılır. Her bir bankaya yapmış olduğunuz başvurular ve başvuru sayınız hangi ayın hangi günü yaptığınıza kadar diğer banklar tarafından görülebilmektedir.

Bu nedenle siciliniz temiz ve puanınız da yüksekse hiç başvuru yapmadan direkt olarak kredi kullanmak istediğiniz bankanın şubesine gitmeniz yeterlidir. Gerekli tüm işlemler o esnada tamamlanabilir. Aksi takdirde çok sayıda başvuru kredi puanı maksimum seviyede olan birinin bile puanının dibe vurmasına neden olabilir.

Reklam
Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar