Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

Stellar Coin Nedir?

Stellar Coin Nedir Ne İşe Yarar?

Stellar Coin Nedir? Stellar Lumens, Ripple’dan ayrılan geliştiricileri olarak ise (e-Donkey’in yapımcısı ve Joyce Kim) tarafından kurulan açık kaynaklı bir protokol olarak bilinmektedir. Yönetim kurulu üyeleri ve danışma kurulu üyeleri arasında yer almakta olan Keith Rabois, Patrick Collison, Matt Mullenweg, Greg Stein, Joi Ito, Sam Altman, Naval Ravikant ve diğerleri yer almakta. Stellar koin protokolü kar amacı gütmeyen Stellar Geliştirme Vakfı tarafından desteklenmektedir.

Stellar Coin Nasıl Çalışır?

Stellar Coin Nasıl Çalışır? Stellar Lumens, tüm diğer kriptokurrencies (en) gibi, blok zincir teknolojisinin damgasını haline getiren şu güzel sözcüğü taşıyor: yerelleşme. Yıldızlar ağı, bireylerin ve kurumların uluslararası bir konsorsiyumu tarafından desteklenen merkezi olmayan sunucuların ağında çalışır. Bu sunucular, ağın verilerini ve işlemlerini takip eden dağıtılmış defteri destekler.

Pratikte, Yıldız Protokolü daha kapsayıcı, daha esnek olarak bir PayPal gibi işlev görmektedir. Stellar’ı kullanmaya başlamak için, ağdaki bir çapaya para yüklemeniz gerekmektedir. Bir banka ya da PayPal gibi, bu çapa paranızı tutar ve onun yerine sanal cüzdanınıza kredi vermektedir.

Stellar Coin Avantajları Nelerdir?

Stellar Coin Avantajlarını sıralayacak olursak; Temel işlevi Stellar ağının güvenliğini sağlamak olan bunun beraberinde Lumen, her gönderim işleminde 0.00001 lumen ücret alarak ağı DoS atakları olarak da bilinen sahte trafik akışına karşı koruma altına almaktadır. Bu ücret Lumen transferini ciddi anlamda ucuz kılmakta ve blok zinciri üzerindeki en ucuz gönderim rakamlarından birini vaat etmektedir.

Ayrıca ağ üzerinde kullanılabilen her cüzdanın da içerisinde en az olarak 20 Lumen barındırması gerekmektedir. Bu sayede ise bunun beraberinde her hesabın özgün ve ağın daima belli bir trafiğinin olması sağlanmaktadır.

Lumen farklı kripto paralar arasında değişim-takas yapılırken kullanılma amacına sahiptir. Birbirleri arasında doğrudan değişim kuru olmayan kripto paralar arasında çok ucuz bir köprü görevi görmek Lumen’in temel misyonlarından biri olarak bilinmektedir.

Stellar Coin Nedir?

Stellar Coin Nedir?

Stellar Coin Nedir?

Stellar Coin Nedir? Stellar Lumens, Ripple’dan ayrılan geliştiricileri olarak ise (e-Donkey’in yapımcısı ve Joyce Kim) tarafından kurulan açık kaynaklı bir protokol olarak bilinmektedir.

Kullanıcı Oyu: 4.6 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar