Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Steam Nedir?

Steam Nedir? Steam Nasıl Oyun Alınır?

Steam Nedir? Steam Nasıl Oyun Alınır?  Steam, Valve tarafından 2003 de yayına başlamış olan dünyanın en büyük oyun platformudur. Valve daha önce Counter Strike, Half-Life, Portal ve left 4 dead gibi oyun serilerine imza atmıştır. Steam, bilgisayar oyunlarını satın alabileceğiniz ve oynayabileceğiniz devasa bir oyun platformudur. Her an aktif olarak 5 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Steam’i kullananların sayısı her gün artmaktadır.

Steam’in İçeriği?

Valve’nin kendi yaratıp geliştirdiği oyunlar dışında popüler olan ya da bağımsız olan bir çok oyun üreticisinin oyunları da Steam üzerinden satın alınabilecek durumdayken aynı zamanda farklı yollarla satın almış olduğunuz Steam uyumlu oyun anahtarlarını platformda etkili hale getirerek oyunlara erişilebiliyor.  Steam sadece oyun satın alabileceğiniz bir platform değil aynı zamanda bir oyun ağı sunan sosyal bir oluşuma da sahip. Steam’den insanlarla arkadaş olup sahip olduğunuz oyunları beraber oynayabilir, onları oyununuza davet edebilirsiniz.

Steam’de Nasıl Oyun Satın Alınır?

Öncelikle bilgisayarınıza Steam‘i indirmeniz gerekiyor, steam kendi sitesinden ücretsiz olarak alabileceğiniz bir uygulamadır. Steam’i kurduktan sonra Steam‘e kayıt olmanız gerekmektedir. Steam üzerinden oyun satın almak için iki seçeneğiniz var. İsterseniz “Steam Wallet” yani Steam cüzdanınıza para yükleyip istediğiniz oyunu satın alabilirsiniz. Bunun dışında Steam Markette sattığınız eşyaların gelirleri de Steam Wallet’ınıza eklenmektedir oradaki parayı da kullanabilirsiniz.

Steam Oyun Satın Alma

Bunlara ek olarak istediğiniz oyunu direkt kredi kartı ile satın alabilirsiniz ödeme de PayPal da kullanabilirsiniz. Steam Store’dan satın almak istediğiniz oyunu sepetinize ekledikten sonra kendim için almak istiyorum yani “purchase for myself” butonuna astığınızda oyunu satın almış olacaksınız. “Purchase a gift” butonuna bastığınızda oyunu arkadaşlarınıza hediye edebileceksiniz. Oyunu satın aldıktan sonra indir butonuna bastığınızda Steam oyunu kendi kendine yükleyecektir.

Steam Oyun Yedeği Nasıl Alınır? Yazımızdan Oyun Yedekleme hakkında bilgi alabilirsiniz.

Steam Nedir?

Steam, Valve tarafından 2003 de yayına başlamış olan dünyanın en büyük oyun platformudur. Valve daha önce Counter Strike, Half-Life, Portal ve left 4 dead gibi oyun serilerine imza atmıştır.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar