Araştırma İnceleme
Neler Oluyor?

Sigorta Çeşitleri

Sigorta Çeşitleri

Sigorta Çeşitleri nelerdir? Hayatımızda bazen istemediğimiz olaylar meydana gelebilir, kaza, hastalık vb. gibi durumlar meydana gelebilir, bu gibi durumlarda zararı en aza indirgemek için maddi bir tutar karşılığında yapılmış koruma sözleşmeleridir. Konusunda çeşitlilik oldukça fazladır. Kendimizi sigortalayabiliriz, ailemizi sigortalayabiliriz, aracımızı sigortalayabiliriz, eşyalarımızı sigortalayabiliriz, yapacağımız seyahati sigortalayabiliriz, evimizi sigortalayabiliriz. Birçok dalda geniş bir yelpaze aralığındadır.

Trafik Sigortası

Bu sigorta çeşidi Türkiye Cumhuriyetine kayıtlı her motorlu taşıtın yaptırmakta zorunlu olduğu sigorta çeşididir, bu sigorta kaza esnasında ve sonrasında karşı tarafın ve kazadan etkilenen diğer kişileri güvence altına alınması için yapılmış sigorta biçimidir.

Özel Sağlık Sigortası Çeşitleri konusunda önemli bir sigorta çeşidi olan özel sağlık sigortası, hayatımızda karşılaşabileceğimiz hastalıklar ya da aniden gelişen hastalık, ameliyat ve bunun gibi durumlarda meydana gelen sağlık masraflarınızı karşılar.

Zorunlu Deprem Sigortası Çeşitleri​​​​​​​ konusunda bu da trafik sigortası gibi yaptırılması zorunlu olan bir sigorta biçimidir. Ülkemizde meydana gelen deprem durumlarında evimizin aldığı maddi hasarı karşılamaya yardımcı sigorta biçimidir.

Yıllık Hayat Sigortası Sigorta Çeşitleri​​​​​​​ konusunda yukarıda belirttiğim gibi kendimizi sigortaladığımız gibi ailemizi de sigortalayabiliriz, yıllık hayat sigortası yıl içerisinde oluşabilecek ölüm gibi durumlarda geride kalan ailenizin maddi olarak güvence altına alınması biçimidir.

Seyahat Sigortası

Bu sigorta çeşidi, yapacağınız tatil, seyahat, gezi ve bunun gibi organizasyonlarda karşılaşacağınız ölüm, kaza, hastalık gibi durumlarda sizi güvence altına almaktadır.

Bunlara Ekstra Olarak Yapılan Sigorta Çeşitleri

Yukarıda bahsettiğim genel olarak yapılan sigorta çeşitleri dışında, Nakliye sigortaları, tarımsal sigortalar, makine sigortaları, yangın sigortası, araç kaskosu gibi sigorta çeşitleri bulunmaktadır. Yukarıda belirtildiği gibi birçok konuda ve sektörde Sigorta Çeşitleri bulunmaktadır. Size en uygun sigorta çeşidini seçebilir, kendinizi veya eşyalarınızı sigortalayabilirsiniz.

Sigorta Çeşitleri

Sigorta Çeşitleri nelerdir? Hayatımızda bazen istemediğimiz olaylar meydana gelebilir, kaza, hastalık vb. gibi durumlar meydana gelebilir, bu gibi durumlarda zararı en aza indirgemek için maddi bir tutar karşılığında yapılmış koruma sözleşmeleridir. Sigorta Çeşitleri konusunda çeşitlilik oldukça fazladır. Kendimizi sigortalayabiliriz, ailemizi sigortalayabiliriz, aracımızı sigortalayabiliriz, eşyalarımızı sigortalayabiliriz, yapacağımız seyahati sigortalayabiliriz, evimizi sigortalayabiliriz. Sigorta Çeşitleri birçok dalda geniş bir yelpaze aralığındadır.

Kullanıcı Oyu: Oy vermek ister misin? !

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar