Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

SEC BU Bitcoin Piyasasına Yasak Getirdi

SEC BU Bitcoin Piyasasına Yasak Getirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bu sabah yer alan haberde ise Bitcoin konusunda geriye doğru bir adım daha atmış oldu ve halka açık ilk kripto para birimi borsası olan Bitcoin Generation (BTGN)’nin menkul kıymetlerindeki bütün alım satımı askıya almış oldu.

Askıya alma ile ilgili olarak, bugün saat 09:30 EDT’den 10 Mayıs 23:59 PM’e kadar devam edecek. SEC, yapılan bu işlemle beraberinde ise, Bartlesville, Oklahoma’da bulunan kripto para borsası Bitcoin Generation’ın menkul kıymetlerindeki alım satım işleminin geçici olarak askıya alınacağını açıklamasında bulundu.

Askıya alınmanın arkasında yer alan bilgilendirmede ise, BTGN’nin piyasaya sürmüş olduğu bilgilerin doğruluğu ve geçerliliği ile ilgili kilit endişeler bulunmakta. Spesifik olarak, düzenleyici, Birleşik Krallık merkezli bir kuruluştan edinildiği iddia edilen bir BTGN tahvilinin uygulanabilirliği konusunda kamuoyuna açıklamalarda bulunmakta.

Ayrıca, BTGN’nin halihazırdaki hisse senedi ve promosyon faaliyeti miktarı da sorgulanmakta. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da tanıtım faaliyetinin piyasadaki etkisiyle ilgileniyor. BTGN’nin mali durumuna ilişkin kamuya verdiği bilgilerle ilgili olarak eksiklik olduğu konusunda bile şüpheler bulunmakta.

Ticaret ve Tutum Sonuçları

SEC, herhangi bir hissedar, potansiyel alıcı veya komisyoncu bayinin yukarıda belirtilen endişe ve kaygıları ile beraberinde çok ciddiye alması gerektiğini açıkça belirtmekte. Mevcut bilgileri ve ayrıca şirket tarafından verilen bilgileri incelerken son derece dikkatli olmalılar.

Ayrıca, tüm aracılar ve bayiler, 15c2-11 numaralı Yönetmelik hükümlerine tam olarak uymadıkça, askıya alındıktan sonra bile hiçbir teklifin girilmemesi gerektiğini bilmeliler. Herhangi bir şekilde yönetmeliği ihlal eden tekliflere giren komisyoncular ve bayiler “acil icra eylemi” ile karşı karşıya kalıyorlar.

Regülatörlerden Daha Fazla Bitcoin Karşıtı Tutum

Bitcoin ETF’lerinin kaderi hala askıda iken ve birçok kripto para birimi şirketi gelecekleri konusunda belirsizliğini korurken, SEC yine de Bitcoin’e karşı bir başka düşmanca eyleme işaret ediyor.

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında ise yapılan incelemede, ABD düzenleyicisi Amerikan Retail Group, Inc. (ARGB)’deki sahte kripto para birimi ile ilgili iddialar üzerine menkul kıymet alımını askıya almış idi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar