Teknoloji Haberleri

Samsung Note 7 Değişim programı başlıyor

Samsung Note 7 Değişim programı başlıyor. Uzun süredir teknoloji dünyasının gündeminde bulunmakta olan patlayan Galaxy Note 7 cihazları piyasadan toplanmıştı ve gerekli iadeler yapılmıştı, bunun ile birlikte yeni cihazlar da yenileme kapsamında kullanıcılara sunulmakta.

 

 
Samsung, Apple‘ın hem önüne geçmek hem de piyasaya daha erken en iyi telefon modelini ortaya çıkarmak için piyasaya Galaxy Note 7 serini piyasaya sürmüştü ancak olanlar oldu büyük hatalar meydana geldi. Batarya sorunu ortaya çıkmış ve farklı ülkelerdeki bazı kullanıcıların mağdur olmasına, maddi sorun ve yaralanmalara sebep olmuştu.
Şimdi bu durum resmi olarak Türkiye’de de başlayacak Galaxy Note 7 değişim programı kapsamında yeni cihazlar için güvenlik ve kalite kontrollerinin en üst seviyede yapıldığını bu sayede yeni cihazların çok güvenli olduğu söylendi. Siz de aldığınız Note 7‘nin bataryasında bir sorun olduğunu düşünüyorsanız aldığınız yere teslim etmeniz gerekiyor. Servise verdiğiniz telefonların yenileri ise Ekim ayı ortasından itibaren kullanıcılara teslim edilecek. Çıktığı anda satış rekoru kıran cihazın bu duruma düşmesi bir nevi hırsın kurbanı olarak gözüküyor. Samsung‘un bu kadar acele piyasaya sürmesi ayrıca iPhone 7′nin gerisinde kalmamak adına 6’yı çıkarmadan 7 olarak piyasa sürmesi dahi bu durumun yaşanmasının normal olduğu iddialar arasında yer almakta.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar