Teknoloji Haberleri

Samsung Note 5 Şaşırtan Özellikleri

 

Samsung Note 5 Şaşırtan Özellikleri

Samsung’un yeni amiral telefonu olarak bili NOTE 5 ‘in incelemesini sizlerle paylaşmak istiyoruz sizlere. Pazar lideri olan Samsung yine yaptı yapacağını ve efsane bir telefon üretti diyebiliriz artık. Note 4’e kıyasla bütün özelliklerini değiştirerek kendisine yakışır bir telefon üretti.

SAMSUNG NOTE 5 İNCELEMESİ, SAMSUNG NOTE 5’İN TEKNİK ÖZELLİKLERİ, SAMSUNG NOTE 5’İN BİLİNMESİ GEREKEN ÖZELLİKLERİ ve BİLİNMEYENLER HEPSİ teknoloji/” target=”_blank”>FİNANSPARA TEKNOLOJİ BİRİMİ TARAFINDAN İNCELENDİ

 

SAMSUNG NOTE 5 DİZAYN
ULTRA SLİM ÇERÇEVE
Çerçeve kalınlığını 2mm düşürüldü. Bu sayede görüntüleme alanını maksimum seviyeye çıkararak gözünüzü yormadan kullanım avantajı sunuldu. Bunlarla beraber şık bir tasarım ortaya çıktı.
KOLAY TUTUŞ
Note 5’in arka tasarımı kavisli yapılmıştır. Bu da bize şık ve elde kaymayan ergonomik kavisli tasarımı sayesinde güvenli tutuş imkânı sağlamaktadır.

 NOTE 5 DAYANIKLILIK
Al 7000 alüminyum çerçeve kullanılmıştır. Ön ve arka yüzeyde Gorilla Glass4 cam yüzey kullanılarak Note 5’e %70’e kadar daha dayanıklı bir telefon haline gelmiştir.

SAMSUNG NOTE 5 S PEN
Temassız Komut
Temassız komut penceresi en sık kullandığımız uygulamalara kısa yoldan ulaşım sağlar. Bu alana kendinizde sık kullandığınız uygulamaları ekleyerek anında ulaşım sağlayabiliriz.

S Pen Hassasiyeti NOTE 5
En gerçekçi kalem deneyimini size sağlar. İnç başına düşen basınç oranı 2048 ve tepki süresi 74msdir. Gerçek bir kalemin basınç değeri ise 2100 dür. Gerçek bir kalemle nasıl bir not alıyorsanız aynı deneyimini Note 5 de tadacaksınız.

Samsung Note 5
Samsung Note 5 S Pen
Ekran yakalama
Geliştirilmiş ekran yakalama özelliği ile istediğiniz an ekranın tamamını ya da işinize yarayan kısmını keserek kaydede bilirsiniz ya da üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Üstelik web sayfasında ekran görüntüsü almak istediğinizde 22 sayfaya kadar tek bir tuşla ekran görüntüsü alabilirsiniz.

SAMSUNG NOTE 5 HIZLI ŞARJ
Hızlı şarj
%0 dan %100 şarj süresi 90 dk ya düşürülmüştür. Normal bir telefona göre %30 daha hızlı şarj demektir. Artık telefonunuzu saatlerce dolmasını beklemeyeceksiniz.

Hızlı Wireless Şarj
%0 dan %100 şarj süresi 120 dk düşürüldü. Artık NOTE 5 ile birlikte kablolardan kurtuluyorsunuz. Evde, Ofis de …. İstediğiniz yerde wireless şarj özelliğini kullanarak rahat şarj edebilirsiniz.

SAMSUNG NOTE 5 İLE EĞLENCE
Note 5 Ekran Özelliği
518ppi 600cd 5.7’’ Quad HD Süper Amoled ekranı ve Adapt Display özelliği sayesi ile dünyanın en parlak ve en net akıllı telefon ekranına sahip. Bunun faydaları ise en yüksek güneş ışığı altında ve karanlık ortamlarda gözünüzü yormadan ekranı net görmenizi sağlar.
Samsung Note 5 Tasarimi
Note 5 Ses kalitesi
24 bit, 96 khz, 4608 kbps Ultra High Quality ses sistemine sahiptir. Ultra HD ses kalitesi sayesinde müzik ve video deneyiminizi en yüksek seviyeye ulaştı.

SAMSUNG NOTE 5 KAMERA
Hızlı Açılış
İşlemci ile kamera arasındaki direk bağlantı sayesinde menü tuşuna çift basarak 0.6 sn’de açarak dünyanın en hızlı açılan cep telefonu kamerası haline gelmiştir. Bu da size hiçbir anınızı kaçırmadan görüntüleme özelliği sunuyor.

Diyafram ve Hdr
1.9F diyafram aralığı sayesinde artık karanlık ortamlarda aydınlık fotoğraflar çekebileceksiniz. Artık Note 5 sayesinde gece çekimlerinde korkmayın.
HDR özelliği ile ters ışıklardan şikayetiniz bitiyor. Deniz kenarında güneşi arkanıza alarak aydınlık fotoğraflar çekebilirsiniz.

OIS
Profesyonel makinelerden ilham alınarak tasarlanmış olarak gözlendi. Artık arabada giderken veya yürürken çekilen flu fotoğraflardan kurtuluyorsunuz. Titreşim özellikli lens sayesinde net fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

SAMSUNG NOTE 5 PERFORMANS
Note 5 İşlemci
S6 kullanılan ve performansından çok memnun kalınan işlemci note 5 içinde kullanıldı. 64 bit ve 14nm olan dünyanın en küçük mobil işlemcisi ve dünyanın en performanslı 8 çekirdekli işlemci kullanılmıştır.

Note 5 RAM
4GB DDR4 RAM kullanılmıştır. DDR4 ram düşük enerji kullanarak 4gb ram ile yüksek performans sunmaktadır.

 

[poll id=”2″]

teknoloji-android-6-0-guncelleme-tarihleri/” target=”_blank”>Samsung Android 6.0 Güncelleme Tarihleri


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar