Teknoloji Haberleri

Samsung, Apple’a fark attı

Samsung, Apple’a fark attı

 

 

Akıllı telefon piyasasında yer alan Samsung’un karlılık durumu göze çarpmakta olurken Apple tarafında ise düşüş gözlenmekte.

 

Bu sene akıllı telefon piyasasında yer alan Samsung tarafında gözümüze karlılık durumu çarpmakta olurken Apple tarafında ise düşüş gözlerden kaçmıyor.
Son dönemde yapılan incelemede ise akıllı telefon pazarında mücadele tüm hızıyla devam etmekte olduğu gözlendi. Samsung rakipleriyle aralarındaki farkı iyice açmaya başlarken Apple ve Huawei ikincilik için çekişmeye devam ediyor.
Yapılan analize göre yılın ikinci çeyreğinde 330 milyon telefon kullanıcıya ulaştı. Liderliği elinden bırakmayan Samsung 80 milyon adet satış rakamıyla yarışı en önde bitirdi. Bu payda en önemli olay ise Galaxy S7 serisinin kullanıcı tarafındaki memnuniyet potansiyeli.
Samsung’un başarısındaki en büyük etkenlerden biri olarak yer alan incelemede ise sanal gerçeklik alanına yaptığı yatırımlar olarak gösterilmekte olduğu gözlendi. Pek çok yerde Galaxy S7 ile birlikte VR gözlükleri verilmesi bu başarıdaki en önemli diğer bir etken.
Piyasada ikinci olan Apple ise üst üste iki çeyrektede gerileme yaşadı. Firma toplamda 40 milyon satış yaptı. Son dönemde yapılan Iphone SE girişimi şirkete satış grafiği anlamında oldukça iyi bir katkı yaptı.
Piyasanın üçüncü üreticisi olarak bilinen Huawei ise Çin piyasasının yanı sıra global piyasada da atılımlardan vazgeçmediği gözlendi. 31 milyon satış yapan şirket ikincilik tahtına en büyük aday olduğu görüldü. Şirket yaptığı atılımlarla 140 milyon hedefine adım adım yaklaşıyor.

Samsung ise yeni projeleri ile bakalım daha ne gibi sürprizler yapacak.

[easy-tweet tweet=”Samsung, Apple’a fark attı” user=”finansparacom” hashtags=”teknoloji, apple”]

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar