Teknoloji Haberleri

Samsung, 970 PRO ve EVO modellerini açıkladı

Samsung, 970 PRO ve EVO modellerini açıkladı

Samsung, 970 PRO ve EVO modellerini açıkladı. Samsung Electronics, sektör lideri olarak bilinen SSD ürün yelpazesinin üçüncü nesil modelleri olan Samsung 970 PRO ve EVO’yu duyurusunda bulundu.
Samsung’tan yapılan açıklamaya göre yer alan haberde ise, Samsung Electronics, sektör lideri SSD ürün yelpazesinin üçüncü nesil modelleri olan Samsung 970 PRO ve EVO’nun duyurusu yapıldı ve ürünlere yönelik olarak yeni özellikler açıklandı.

Samsung 970 Pro

Samsung 970 Pro tanıtıma sunuldu ve ilk duyuru geldi. Dünyanın ilk tüketici odaklı NVMe SSD ürününü 2015’te piyasaya sürerek sektöre öncülük etmekte olan şirket, bilgisayarlarında ve iş istasyonlarında ağır işlem yükleri için daha yüksek bant genişliği isteyen profesyonellerin ihtiyaçları gözetilerek üretilen bu son nesil SSD modelleri ile performans sınırlarını bir adım daha öteye taşıyor.

Samsung Evo 

Samsung Electronics Türkiye Veri Depolama Ürünlerinden Sorumlusu olarak görevine devam eden Müdürü İsa Tolu, konuyu ilişkin değerlendirmesinde;

Samsung, NVMe SSD sektörüne dahil olduğu günden bu yana öncü bir rol oynadı ve şimdi de 970 PRO ve EVO SSD modellerinin daha önce benzeri görülmemiş performansıyla tüketici tipi depolama ürünlerinde standartları tanımlamaya devam ediyor. 970 serisi NVMe SSD piyasasında çığır açıcı performansı, üstün güvenilirliği ve sınıfının en iyisi kapasitesiyle her alanda çıtayı daha yukarıya taşıyor

Samsung 970 PRO ve EVO modelleri olarak yapılan incelemede ise, M.2 form faktörü standardına göre ve en gelişmiş PCIe Gen 3×4 şerit arayüzle tasarlandı. 970 serisi NVMe bant genişliği potansiyelini en yüksek rakama yükseltirken bununla beraberinde 3D, 4K grafik işlemleri, en gelişmiş oyunlar ve veri analizi gibi işlemler için benzersiz bir veri işleme performansı sunmakta olduğu gözlenmiş olundu.

Samsung’un yeni V-NAND teknolojisi ve yeni tasarlanılan Phoenix denetleyicisi sayesinde sıralı yazma hızlarında önceki nesil ürünlere kıyasla yüzde 30’un üstünde artış olarak yapılan incelemede görüldü. Özellikle 970 EVO daha yüksek yazma hızı sağlamak için 78 GB’ye kadar ara bellek kullanan Akıllı TurboWrite teknolojisinden yararlanılmakta olduğu gözlendi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar