Teknoloji Haberleri

Sağlık çalışanlarına sosyal medya yasaklandı

 

Sağlık çalışanlarına sosyal medya yasaklandı

Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla ülke gelindeki kamu hastanelerinde görev yapmakta olan sağlık çalışanlarına yönelik sosyal medya yasağı başlamış oldu artık.

 

 

Manisa’da Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı hastanelerde görev yapmakta olan sağlık çalışanlarına sosyal medya yasağı getirilmiş olundu. Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin sağlık kuruluşlarına gönderdiği yazı ile başlamakta olan yasağa gerekçe olarak ise Sağlık Bakanlığı’nın tüm illere gönderdiği talimat gösterilmiş olundu. Sağlık çalışanlarının Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medyaya erişimi engelenmesi sağlık çalışanlarının bağlı olduğu sendikalarda görüş ayrılıklarını da beraberinde getirilmiş olundu.

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu’na bağlı Türkiye sağlık ve Sosyal Hizmetleri Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Sağlık-Sen) Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, yasağı olumlu karşıladıklarını açıklamada bulunarak şunları belirtmiş oldu. “Şu an hastane ortamında sağlık çalışanlarımız maillerine bakabiliyor ve internetten günlük işlerini yapabiliyorlar. Şu an sadece Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medyalara erişim yasağı uygulandı. Bunu çok olumlu buluyoruz. Mesai saati içerisinde sosyal medyada vakit geçirilmesindense herkes işine bakar” diye sözlerine ekledi.

Fed faizde nasıl bir yol izleyecek?


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar