Dünyadan

Rusya’ya ihracat ikiye katlandı

Rusya’ya ihracat ikiye katlandı

Rusya’ya ihracat ikiye katlandı. TİM Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Satıcı, yılın ilk 8 ayında Rusya’ya ihracatın yüzde oranında 151 yükseldiğini söyledi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Mustafa Satıcı, geçen yıla kıyasla Türkiye’nin Rusya’ya ihracatının yüzde 151 yükseldiğinin açıklamasında bulundu.
BAİB’den yapılan açıklamaya göre yer alan haberde ise, yaş meyve ve sebze ihracatçıları, Rusya’nın Moskova kentinde bu yıl 26’ncısı düzenlenen “WorldFood Moscow Gıda Fuarı”na katılmış oldu.
Rusya ile komşu ülkelerine yaş sebze meyve ihracatında büyük önem taşıyan fuarda yer alan Türk iş adamları, Türkiye ile Rusya’nın ticareti üzerine önemli görüşmeler gerçekleştirmiş oldu.
Açıklamada yer alan haberde görüşlerine yer verilen TİM Yönetim Kurulu Üyesi ve BAİB Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Mustafa Satıcı, fuara milli düzeyde katılım sağladıklarını ve 510 metrekare alanda stant kurduklarını belirtmiş oldu.
Stantta 16 firma ve kurumlarıyla Türkiye’yi temsil ettiklerini vurgulayan Satıcı, fuara katılan firmaların önemli bağlantılar kurduğunu ifade etmiş oldular.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar