Dünyadan

Rusya’dan yaptırım açıklaması

Rusya’dan yaptırım açıklaması

Rusya’dan yaptırım açıklaması Rusya’dan Türkiye’ye yönelik olarak yeni açıklama geldi. Rusya hükümeti sözcüsü Natalia Timakova, açıklamada Rusya’nın Türkiye’ye karşı başlattığı yaptırımları değiştirmeyi planlamadığını açıklamasında bulundu.

Hükümet sözcüsünün açıklaması ile RIA haber ajansında yer almış oldu. Ancak hükümetin sitesinde yer almakta olan bir tasarı bazı esneklikler getiriyor. Rus hükümetinin resmi sitesinde yayınlanmış olan, başta sebze ve meyve ithalatına yönelik ambargolar olmak üzere bazı sektörlerde Türk şirketlerinin ticaretlerine devam edebilmelerini sağlayacak kurallar belirlenebilmiş olacak.

Türkiye’den ithal edilen ürünlere yönelik olan uygulanmakta olan ambargonun ülkede hali hazırda yüksek seyreden enflasyon oranlarına yukarı yönlü baskı oluşturması sebebiyle alınan bu karar, Türk vatandaşı olan veya Türk vatandaşları tarafından kontrol edilen şirketlerin ve bazı Türk ürünlerinin Rus hükümetinin yürürlüğe koyduğu yaptırımlara dahil edilmemesine imkan tanımış olacaklar. Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı da, Sberbank ve bazı şirketlerin Türkiye’ye yönelik yaptırımların kapsamı dışında tutulması talebiyle ve bunun yanında başvuruda bulunduklarını açıklaması yapıldı.

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar