Kripto Para Haberleri

Rusya’da Bitcoin projesi

Rusya’da Bitcoin projesi başlıyor.

 

Estonya`dan sonrasında ise Rusya da kendi bitcoinini arz etmeye hazırlandıklarını açıklamasında bulundu.

 

Estonya’nın devlet olarak kendilerine ait bir sanal para çıkarmak için hazırlık yaptığını açıklamasının sonrasında ise yankıları devam ederken Rusya da benzer planları olduğunu ilan etti. Rusya, kendi bitcoinini çıkarmaya hazırlanıyor.
Rusya Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Igor Shuvalov tarafından yapılan açıklamada, “Rusya blockchain teknolojisiyle çalışacak kendi sanal para birimini devreye almayı planlıyor.” diye açıklama geldi.
Shuvalov’un verdiği bilgilere yer alan haberde ise Rusya, kendi sanal para birimini çıkarmak için uluslararası düzeyde aktif çalışma yürütüyor ve güvenlik konularının en başından çözülmesi hedeflenmekte olduğu açıklandı.
Shuvalov, sanal para birimlerinin ulusal ekonomiyi daha riskli değil, daha güçlü yapması gerektiğinin açıklamasını yaptı.

ESTONYA DA SIRADA BEKLİYOR
İnternet üzerinden e-vatandaşlık satarak dünyanın dört bir yanındaki bireylere Avrupa Birliği’nde (AB) şirketi kurma hakkı veren Estonya da kendi bitcoinini çıkarmaya hazırlanıyor

 

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir yorum

  1. bu bitcoin hala çökmedi mi ? Şimdide rusya başlatıyor . Galiba japonyada başlatıyo . Noluyo ki sanal para üretince ???

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar