Dünyadan

Ruslar indirim istiyor

RUSYA ile yaşanan olumlu gelişmeler ilk olarak turizm sektöründe etkilerini göstermeye başlamış oldu.

 
Rusya’dan yeniden talepler gelmeye başladığına dikkat çekmekte olan Cornelia Diamond Golf Resort and Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, Rusya’dan turist getiren operatörlerin fiyat pazarlığı için kapılarını çaldığını belirtmiş oldu.
Rusya’da yaşanan ekonomik kriz sebebiyle Rublede değer kaybı yaşandığını belirtmekte olan Alkaya, “Ruslar fiyat indirimi istiyor. Ancak fiyat indirimi Türkiye’deki otelciler için çok iyi olmaz. Bunun yerine otellerin promosyonlar düzenlemesi gerekiyor. Örneğin 6 yaşına kadar olan çocuklara ücretsiz hizmet veren oteller bunu 8 yaşına kadar çıkarabilir” dedi.

 

MISIR GİBİ OLMAMALIYIZ
Pazarlıklara kriz öncesi 2015 yılı ağustos ayında anlaşılan rakamlarla oturulduğuna dikkat çekmekte olan Zafer Alkaya, “Rusya’da hala ‘Türkiye’den başka yere gitmem’ diyen bir kitle var. Ancak düşen alım gücü nedeni ile her iki taraf da bıçak sırtı bir konumda. Bu yıl yapılacak ciddi orandaki bir indirim 2017 ve 2018 yıllarını da zora sokar. Makul bir şeyler yapabiliriz ama bu durum fiyatları öldürür. Fiyat indirimi olursa Mısır’ın durumuna düşeriz. Mısırlı turizmciler ülkelerine turist gelsin diye çok fazla fiyat kırdı. Ancak şimdi fiyatlarını yukarı çekemiyorlar. Şu an onlar ipleri tur operatörlerinin eline vermiş durumda. Biz böyle yapmadan bir takım bonuslar yapabiliriz” diye açıklamada bulundu.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar