Kripto Para Haberleri

Ripple CEO’su kripto paralar için uyardı

Ripple CEO’su kripto paralar için uyardı

Ripple CEO’su kripto paralar için uyardı. Goldman Sachs’ın Teknoloji ve İnternet Konferansı’nda konuşmada bulunan XRP’nin kurucusu olarak bilinen Garlinghouse, yaptığı konuşmada yer alan haberde ise çoğu kripto paranın bir değer katmadığını ve sadece spekülatif amaçlarla alım satımının yapıldığını belirtmiş oldu.

Ripple CEO’su Kripto para uyarısı

Garlinghouse’a göre yapılan incelemede ise, bitcoin bu paralardan farklı. Bir değer deposu olarak uzun süre tedavülde kalmış olacak. Diğerlerinin ortadan kaybolacağını belirtmesinin sonrasında ise çok basit bir sebep yatmakta olduğu belirtildi. Bu paralar alım satım dışında bir işte kullanılmıyorlar ve uzun vadede var olmaları için bir sebep bulunmuyor.

Ocak ayında 3,31 dolara artış gösteren XRP, şu sıralar 1 doların altında işlem görmeye devam ediyor. Kullandığı Ripple ödeme sistemi sayesinde yatırımcıların dikkatini çekmekte olan kripto para birimi, bankalar arası düşük mâliyetli ve hızlı işlem yapmak için ortaya çıkmış oldu.

Ülkemizde de bir bankanın uluslararası para göndermede kullanmasıyla isimi duyulan Ripple, şu anda en büyük pazar hacmine sahip üçüncü kripto para.

Piyasadaki toplam olarak Ripple’ların dolar cinsinden değeri ise 40,1 milyarı bulurken, bu paraların büyük bölümü şirket rezervinde tutuluyor.

Garlinghouse, Bitcoin’in Ripple’a göre ise bunun beraberinde 1.000 kat daha yavaş ve daha pahalı olduğunun ve Bitcoin’in “farklı bir problemi” çözeceğinin de vurgulamış oldu.

 

KRİPTO PARA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar