Kripto Para Haberleri

Ripple 7 Finansal Kurumla Teknoloji Partneri Oluyor

San Fransisco merkezli olarak bilinen blockchain startup’ı Ripple yedi yeni finansal kurumla partnerlik anlaşması yapmış bulundu.

 

 

Bu kurumların ise; ATB Finansal, Kanada Bankası CIBC, Abu Dhabi Ulusal Bankası NBAD, Reisebank, Santander, UniCredit ve UBS olduğu açıklaması yapıldı.

Ripple CEO’su olarak görev yapan Chris Larsen partnerlik anlaşmalarının Ripple’ın blockchain’i iyice benimsediğinin bir işareti olarak göstererek bunun beraberinde ise anlaştıkları kurumların blockchain’in avantajlarını gerçek para transferleri için kullanmak konusunda ciddi olduğunu ifade etti. Larsen verdiği röportajda şunları kaydetmiş olundu:

“Azımsanmayacak sayıda bankanın ticari üretime geçtiği bir dönemdeyiz. Burada esas önemli olan blockchain’i test etme aşamasından uygulamaya geçmiş olmamız.”

ATB baş strateji ve operasyon sorumlusu olarak görev yapan Curtis Strange şirketinin blockchain’i daha önce deniz aşırı ödemeler için kullandığını belirtmesini yaparken CIBC ve NBAD Ripple’a ve getirebileceği avantajlara dair memnuniyetlerini ifade etmiş bulundu.

Bunun yanı sıra yedi kurum Ripple’ı blockchain temelli ağlar arasında “uç noktada” konumlandırıyor; zira Ripple’ı, XRP’yi kullanmak yerine geleneksel ödeme mesajlarını iletmek için kullanmayı düşünüyorlar.

Larsen ise Ripple’ın dijital parası olarak beraberinde XRP’nin masrafları azaltma özelliğinden ötürü kullanımının ileride yükseleceğini düşünüyor.

 

[poll id=”2″]

 

Kaynak: Coin-Turk


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar