Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Reddit Nedir Ne İşe Yarar?

Reddit Nedir?

Teknolojik gelişmelerin artış göstermesiyle birlikte sosyal medya platformları da çeşitlilik kazanmıştır. Bu platformlardan biri de Reddit olarak bilinmektedir. Şu anda çok popüler bir uygulama ya da ağ olmasa da ilerleyen süreç içerisinde milyonlarca insan tarafından kullanılacağı öngörülmektedir. Peki Reddit nedir?

Reddit Nedir Ne İşe Yarar?

Reddit; bir sosyal medya ağı olarak bilinmektedir. Ağın kullanıcı sayısı, açıldığı günden bu yana bir hayli artmıştır.  Bu sistemin en çok dikkat çeken özelliği ise kullanımının olay ve akıcı olmasıdır. Günümüzde kullanılan bir terime göre Reddit kullanmak gazete okumak kadar kolay. Sistemin özelliklerine göre fotoğraf, video, yazı ve bağlantı paylaşımı ve arkadaş edinmek mümkün. Diğer sosyal medya kanallarında olduğu gibi Reddit’te de beğeni butonu vardır. Akıcı ve sade bir tasarıma sahip olduğu söylenebilir. Reddit’in Facebook ve Twitter gibi sosyal medya dallarından en büyük farklı ise oylama sistemini kullanıyor olmasıdır. Kişilerin paylaştıkları gönderileri ne kadar beğenildiği oylama sonucunda gösterilmektedir.

Peki Reddit’in kurucusu kimdir ? Sistemin kurucuları Steve Huffman ve Alexis Ohanian’dır. Ancak ağın gelişmesini sağlamak için kurucu ortaklar arasına sonradan Christopher Slowe ve Aaron Swartz’da katılmıştır. Kısa zamanda büyüyerek, insanların talep gösterdiği bir sosyal medya kanalı olan Reddit’in en son olarak ise Conde Nast yayınevi tarafından satın alındığı bilinmektedir. Yayınevi satı  aldığı bu sistemde çeşitli yenilikler yaparak, açık kaynak kodları kullanmaya başlamıştır. Bu da ağın daha çok dikkat çekmesini sağlamıştır.

Reddit Nasıl Kullanılır ?

Reddit kullanımı da diğer sosyal medya ağlarında olduğu gibi üyelik aşamasını gerçekleştirerek başlamaktadır. Üye olurken kişilere eposta adresi, isim-soyisim ve kullanıcı adı gibi bilgiler sorulmaktadır. Bu bilgilerin girişi yapıldıktan sonra ise sisteme giriş yapmak üzere bir şifre belirlemek gerekmektedir. Reddit sistemine üye olduktan sonra ana sayfada çeşitli kategoriler çıkar. Bu kategoriler genellikle en çok okunan etiketlerden oluşur. Bu etiketler arasından kendi ilginizi çekecek olanları takip etmeniz mümkündür. Reddit kullanımında sonraki adım ise arkadaş edinmek ve takip etmektir. Böylece diğer paylaşımları da görebilmek mümkün olacaktır.

Reddit Nedir Ne İşe Yarar?

Teknolojik gelişmelerin artış göstermesiyle birlikte sosyal medya platformları da çeşitlilik kazanmıştır. Bu platformlardan biri de Reddit olarak bilinmektedir.

User Rating: 3.8 ( 1 votes)

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar