Kripto Para Haberleri

Rakuten, blockchain odaklı Ar-Ge merkezi kuruyor

Rakuten, blockchain odaklı Ar-Ge merkezi kuruyor. Bitcoin pazarındaki satın alma yapan şirketler arasına Rakuten de aralarına eklenmiş oldu. Japon e-ticaret devi olarak bilinen daha önce yatırım yaptığı Bitnet‘i satın aldığını duyurusu yapıldı.

 

 

Rakuten, blockchain odaklı Ar-Ge merkezi kuruyor. Rakuten, bitcoin cüzdanı olarak hizmet vermekte olan Bitnet’e iki yıl kadar önce yatırım yapmıştı hatırlayacaksınız. 14,5 milyon dolarlık yatırım turuna katılmakta olan Rakuten, söz konusu yatırım turuna liderlik etmemişti fakat bunun beraberinde ise Bitnet’in tamamını satın alarak arayı kapatmış oldu ve çok fark bulunamadı. Coinbase ve Bitpay gibi girişimlere rakip olan Bitnet’in değerlemesi hakkında ise herhangi bilgi aktarılmadı.

Paylaşılan bilgilere göre yer alan haberde ise üst düzey yöneticilerin işten ayrılması Bitnet’in çalışanlarının yarısını işten çıkarmasına neden olmuş ve Rakuten stratejik ve akıllıca bir hamleyle devreye girerek şirketin bu sıkıntılı sürecine bir son vermiş. Belfast merkezli Bitnet, geçen yaz Rakuten’in bazı e-ticaret sitelerine ödeme seçeneği olarak entegre edilmişti. Bundan sonra da bir Ar-Ge merkezi olarak faaliyet göstermiş olacak artık.

 

[poll id=”3″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar