Editörün SeçtikleriTeknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Playstation 5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Playstation 5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Bu zamana kadar Sony’nin merakla beklenilmekte olan yeni oyun konsolu PlayStation 5 hakkında birçok tahminler yapıldı hayal ettik, yazık çizdik. Ancak bu tahminler varsayım olmaktan ileri gidememişti. Fakat üçüncü parti bir oyun geliştiricisi PlayStation 5’in piyasaya çıkış tarihini ve fiyatını ilgili gelişmeler olurken bu bilgiler ise sızdırıldı.

laystation 5 Çıkış Tarihi
laystation 5 Çıkış Tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı

Playstation 5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri nelerdir? Üçüncü parti bir oyun geliştiricisi tarafından, Sony’nin merakla beklenilmekte olan yeni oyun konsolu PlayStation 5 hakkında bazı bilgiler sızdırılırken birçok yenilikte beraberinde gelecek. Sony’nin konsol oyuncularına sunacağı yeni nesil oyun konsolunun çıkış tarihini ve fiyatını açığa çıkaran bu sızıntı, ayrıca cihaz ile ilgili birkaç önemli bilgiyi de içinde barındırmakta.

Bilindiği üzere PlayStation 4, 15 Kasım 2013 tarihinden bu yana hayatımızda bulunuyor. Halen harika grafiklere sahip oyunların çıktığı konsol, buna karşın emeklilik dönemine yavaş yavaş yaklaştığı bir gerçek. İşte bu noktada Sony ‘PlayStation 5 ne zaman geliyor?’ gibi benzer sorular devreye giriyor.

Son zamanlarda oldukça sık gündeme gelen konsol, bu sefer daha yeni ve daha gerçekçi iddialar ile karşımıza çıkıyor. Biliyorsunuz ki son dönemlerde sızıntıların büyük çoğunluğu doğru çıkıyor. Fakat yine de doğruluk payının %100 olduğunu söylememiz mümkün değil.

PlayStation 5’de hangi oyunlar olacak?

Yer alan habere göre PlayStation 5 için 4K destekli ücretsiz PUBG, VR destekli olarak Gran Turismo 7, The Last of Us Part 2 ve Ghost of Tsushima “remaster” yapımları geliyor. Bunlar ek olarak Battlefield: Bad Company 3, 2020’de geleceği söylenen GTA 6, Harry Potter, Horizon: Zero Dawn 2 ve yeni bir Assassin’s Creed oyununun da adı geçmekte olduğu gözlendi.

PlayStation 5’in fiyatı ne olacak?

PlayStation 5 fiyatı ile ilgili olarak ise beklendiği gibi 2020 yılı içinde konsol oyuncuları ile buluşacağı belirtimekte olduğu gözlendi. Fiyatının ise 500 dolar olacağı iddialar arasında yer alıyor. Ancak Türkiye’ye gelişi doların yükselmesiyle ve vergilerle ciddi bir rakama ulaşabilir. Kaynaklara göre cihaz gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkmakta olan 8 çekirdekli AMD Ryzen işlemciden alacak. 4K oyunculuğu standart halen getireceği, 8K’ya ise yükseltme ile çıkış yapabileceği söylenen Sony PlayStation 5, 14 teraflops seviyesini hedeflediği belirtiliyor. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler olacak.

Playstation 5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri nelerdir?

Playstation 5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri nelerdir?

Playstation 5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri nelerdir?

Playstation 5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri nelerdir? Ne kadar fiyat ile piyasaya sürülecek. Türkiye fiyatı nedir? Özellikleri ve farkı nelerdir?

Kullanıcı Oyu: 4.65 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar