Teknoloji Haberleri

Playstation 3’e Veda

Dünyaca ünlü , Sony markasının gözdesi olan PlayStation 3 serisinin üretimi rafa kaldırılmak üzere olduğu açıklandı. Açıklama japonca olararak şirketin resmi sitesinde yayınlandı. Yapılan açıklama ile teknoloji gündemine düşen bilgilendirme , İlk olarak japonya’da alınan karar doğrultusunda, “PlayStation 3’ün mağazalara gönderiminin bitirilmesi planlanmıştır”  şeklindeydi.

Bu açıklama ile Japonya, PlayStation 3’e  elveda diyen ülkeler arasındaki yerini alacaktır. PlayStation oyun konsolunu farklı bölgelerde dağıtımını da sağlayan Sony firması, 2010 yılında brezilya’da dağıtımı bırakmıştı. Bu açıklamalar doğrultusunda, yeni teknolojilere batılı ülkelerde kullanıcıların çok rahat adepte olduğu düşünülmekte olsa da, çok yakın bir tarihte tüm bölgelerde PlayStation 3’e veda edileceği mesajlarını görebiliriz.

Playstation 3’e Veda

PlayStation 3 ilk olarak Kuzey Amerika ve Japonya’da Kasım 2016’da piyasaya sürülmüştü. Bu oyun konsolu ile kullanıcılar, muhteşem anlar yaşadı ve yaşamaya devam ettiler.

Journey ve LittleBigPlanet gibi muhteşem oyunların piyasaya sunulmasına talip olan PlayStation markası, Sony firmasına ciddi derecede kaynak sağlamıştır. Bu açıklamalar şuanda sadece japonya’da yapılsada kısa sürede tüm dünyada uygulanmaya başlaması kaçınılmazdır.

PlayStation 3 serisi, efsane bir oyun konsolu olarak hatırlanacak olsa da, bunun yerini PlayStation 4 dolduracak ve diğer serilerde olduğu gibi kısa sürede unutturacak gibi görülmektedir.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar