Nedir?
Neler Oluyor?

Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar?

Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar? Pinlemek nedir? Ne işe yarar? Pinterest’ten para nasıl kazanılır? Nasıl kurulur ve neler yapılır?

Pinterest nedir?

Pinterest görsel ağırlık bir sosyal paylaşım sitesi olarak bilinmektedir. Facebook, Twitter ve popüler Instagram sürekli olarak paylaşım ve beğeni ile çevrenizle etkileşime geçebilmektesiniz. Açıldığı günden bu zamana da kadar ise özellikle ülkemizde gittikçe yaygınlaşmaya başlayan bu site adını Pin ve interest kelimelerinden almaktadır. Yani ilgi alanlarınıza uygun görselleri oluşturduğunuz panolarınıza iğneleme yapabiliyorsunuz.

Pinterest nasıl kullanılır?

Pinterest Ne İşe Yarar
Pinterest Ne İşe Yarar

Öncelikle kısa bir üyelik işlemi yapmanız gerekmekte. Sosyal medya olarak Facebook hesabınız ile de siteye giriş yapabilmektesiniz. Size oluşturulan profilden kendi zevkinize göre panolar oluşturarak beğendiğiniz görselleri panonuza iğneleme yapabilmektesiniz.

Arkadaşlarınızı ve yakın çevrenizi takip edip ya da panosunu beğendiğiniz kişileri takibe alabilme şansı veriyor.

“Pin”lemek nedir?

Pinterest’e giriş yaptıktan sonrasında ise beğendiğiniz görseli kendi panonuza almanız için yapılan işlem olarak tanımlama yapabiliriz. Bundaki amaç kendi beğenmiş olduğunuz görseli kendi panonuzda paylaşımda bulunmak. Görselin yanında kırmızı renkte “Pin it” butonu ile bu işlemi hızlı bir şekilde işlemi yapma olanağı sizlere tanıyor.

Yeni ilgi alanlarınıza uygun şekilde panolar oluşturarak profilinizin düzenleme yapabiliyorsunuz. Profilinizde oluşturduğunuz panoları, görselleri arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle de paylaşım yapabiliyorsunuz.

Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar?

Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar?

Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar?

Pinterest Nedir? Ne İşe Yarar? Pinlemek nedir? Ne işe yarar? Pinterest'ten para nasıl kazanılır? Nasıl kurulur ve neler yapılır?

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy Verildi)

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar