Ekonomi Haberleri

Petrolde yükseliş devam ediyor

Petrolde yükseliş devam ediyor

Petrolde yükseliş devam ediyor. Petrol fiyatları Cuma günü yaşadığı artışın sonrasında ise bugün de ABD piyasalarında yukarı yönlü bir seyir izlemekte.

Petrol fiyatları Cuma günü yaşadığı yükselişin ardından bugün de ABD piyasalarında yukarı yönlü bir seyir izliyor. Geçen hafta fiyatlarda yaşanan artış Brent türü petrolü 2 yıldan daha uzun bir süreden bu yana ilk kez 60 doların üzerine taşımıştı.
Geçen hafta fiyatların yaşadığı artışla beraber OPEC ülkelerinin ve diğer önde gelen petrol üreticilerinin üretim kesintisini genişleteceği yönündeki spekülasyonlar etkili olmuştu.
Aralık vadeli ise Brent türü petrol sözleşmeleri şu sıralarda 13 sent yükselişle 60.57 dolar/varil seviyesinden işlem görüyor. Söz konusu olan vadede Cuma günü işlemler 1.14 dolar yükselişle beraberinde ise 60.44 dolardan tamamlanmıştı.
Aralık vadeli Nymex türü petrol ise bunun beraberinde 11 sent yükselişle 54.01 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Söz konusu sözleşmeler cuma günü 1.26 dolar artışla 53.90 dolardan sabitlenmişti.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar