Ekonomi Haberleri
Neler Oluyor?

Petrol Fiyatları Yükseldi

Petrol Fiyatları Yükseldi

Petrol Fiyatları Yükseldi. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda işlemlerinde 75,22 dolardan işlem görüyor.

Dün 74,33 dolardan güne başlayan ve gün içinde jeopolitik riskler sebebiyle 75,48 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, bu sabah 75,25 dolardan başlangıç yaptı.

Brent petrolün varili saat 09.21 itibarıyla kısmi bir düşüşle 75,22 dolardan işlem görmeye başladı. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili ise 69,84 dolardan alıcı buldu.

Norveçli petrol ve gaz şirketi DNO tarafından yapılan yazılı açıklamada yer alan haberde ise, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin Duhok vilayetindeki Peşhabur sahasında bulunan toplam 5 kuyuda günlük petrol üretiminin 35 bin varile ulaştığı bununla beraber, böylece bölgenin ikinci büyük petrol alanı haline geldiği ifade edilmiş oldu.

Uzmanlar yer alan haberde ise, bu ay Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün üretimdeki arz fazlası beklentisinin güçlenmesiyle fiyatların varil başına ortalama olarak 74-75 dolar aralığında kaldığına dikkati çekiyor.

Brent petrolde, teknik olarak 75,37 ile 75,53 dolar aralığının direnç, 75,05 ile 75,21 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtilmekte.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar