Dünyadan

Para aklama iddialarına yanıt gecikmedi

 

Para aklama iddialarına yanıt gecikmedi

 

 

Çin bankası olan Commercial Bank of China Limited (ICBC), Madrid’deki şubesinde para akladığı iddiasıyla soruşturma açılması üzerine bunun yanında yerel makamlarla işbirliği içerisinde sürecin takip edildiğini bildirisinde bulundu.

 

 

 

ICBC‘nin Çin’deki merkezinden yapılan yazılı açıklamada yer alan, “Madrid şubemize başlatılan soruşturmayı dikkatle takip ediyoruz” ifadeleri yer almış olmuş oldu, bankanın Avrupa’daki sorumluları ve avukatlarından oluşan heyetin Madrid’e gittiği belirtilmiş oldu.

Kuralların ciddiyetle uygulanması prensibine değinilmekte olan açıklamada, ICBC Madrid şubesinin yerel makamların kendilerine yönelik açmış olduğu soruşturmada ise aktif işbirliği içerisinde süreci takip ettiği belirtilmiş oldu.

İspanyol güvenlik güçleri, para akladığı iddiasıyla ile bunun yanında Çin bankası ICBC‘nin Madrid’deki şubesine dün baskın düzenlemişti. Aralarında şube müdürünün de olduğu 5 kişi gözaltına alınmıştı bilgisi yer aldı.

Soruşturmayı yürüten savcılık kaynaklarından yer alan İspanyol basınına sızan bilgilerde, ICBC‘nin Madrid şubesinin şimdiye kadar ortalama 300 milyon euro para akladığı iddia edilmişti.

[poll id=”2″]

 

Mehmet Şimşek: Türkiye cazibe merkezi olacak


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar