• YARIM ALTIN
  6.291,00
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9721
  % 0,15
 • € EURO
  31,8243
  % 0,11
 • £ POUND
  36,7395
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,0665
  % 0,46
 • РУБ RUBLE
  0,3254
  % 0,03
 • BITCOIN/TL
  1107663,705
  % 3,42
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Özel Sağlık Sigortası Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Özel Sağlık Sigortası Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Özel Sağlık Sigortası Nedir Avantajları Nelerdir?

Özel Sağlık Sigortası Nedir ve Avantajları Nelerdir? bireylerin her türlü sağlık ihtiyaçlarını, poliçelerindeki limitler dahilinde normal fiyatlarının çok daha altında alabilmelerini sağlayan bir hizmet sözleşmesidir. Özel sağlık sigortasını tüm bireyler hangi yaşta olurlarsa olsunlar edinebilmektedirler. Kişiler kendi bütçeleri doğrultusunda limitlerini belirleyerek istedikleri özellikte sağlık hizmeti alabilmektedirler. Türkiye’de ilk başladığı zaman sektörde hizmet almanın maliyeti çok yükseklerde seyrederken, özel sağlık hizmeti veren kurumların artması ve rekabetin de getirdiği avantajla poliçelerin fiyatları makul seviyelere gelmiştir. Günümüzde özel sağlık sigortası, yeni doğmuş bir bebekten tutunda her yaştan insan için yaptırılabilmektedir.

Özel sağlık sigortasına neden ihtiyaç var?

Ülkemizde, mevcut sağlık sistemiyle devletimiz vatandaşlara belirli bir limite kadar hizmet verebildiği için, bireylerin bir çoğu mevcut sağlık sigortasının o hastalığı kapsamaması, zaman kaybının önlenmesi, daha konforlu bir hizmet gibi çeşitli nedenlerle özel sağlık kuruluşlarına müracaat ederler. Özel sağlık kuruluşlarındaki ücretler çok daha yüksek olduğundan bu kapsamda, sınırlı ama çok daha kaliteli bir sağlık hizmetinden yararlanmak ihtiyacı doğmuştur.

Peki özel sağlık sigortasının kapsamında neler var?

Özel sağlık sigortası yaprıtırken çeşitli poliçe kapsamlarına imza atabiliyorsunuz. Bu poliçeler, ayakta tedavi edilebilen hizmetleri kapsayabildiği gibi, yatakta tedavi gerektiren hizmetleri de içerebiliyor. Doktor muayeneleri, tanı yöntemleri, fizik tedavileri ayakta tedavi hizmetlerine önek gösterilebilir. Ameliyat öncesi hizmetler, ameliyat masraflarının karşılanması ve kemoterapi gibi bazı ağır tedaviler yatakta sigorta kapsamında değerlendirilebilir. Ayrıca dünyadaki tüm anlaşmalı özel hastaneleri kapsayan özel sağlık sigortaları da seçenekler arasındadır. Bireyler bu poliçeleri ayrı ayrı edinebilidikleri gibi aynı anda birden çok pakete sahip olabilirler.

Özel sağlık sigortalarının avantajları nelerdir?

 • Türkiye ve dünyadaki tüm anlaşmalı sağlık kuruluşlarında hizmet alabilme
 • İstediğiniz hastaneyi ve doktoru kendiniz belirleyebilme
 • En kaliteli ve konforlu hizmeti alabilme
 • Poliçelerin sizin öngördüğünüz bütçeye göre ayarlanabilmesi

Özel sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmeli?

Sigorta yaptırırken öncelikle  daha önce iyi referanslar almış nitelikli kurumsal şirketleri seçmeniz gerekmektedir. Bir diğer husus,  mevcut hayat şartlarınıza ve gelecekteki ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir paketi seçtiğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Her şeyden evvel sağlığınızın kendiniz ve sevdikleriniz için çok önemli olduğunu unutmayınız.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.