Araştırma İncelemeEditörün Seçtikleri

Olimpiyatlarda neden altın madalyamız yok?

Olimpiyatlarda neden altın madalyamız yok?

 

Tüm ülke olarak olimpiyatları  büyük umutla bekledik. Ancak sonu giderek hüsran oluyor. En fazla aldığımız ise gümüş madalya olarak görülmesi büyük hayal kırıklıklarını peşinden getirdi.

Aslında en büyük sorun gereken tesisleşme ve yeteneklerin bulunamamasıdır. Ülkemizde ise tesisleşme adına herhangi bir yatırım yoktur. Yada yok denecek kadar az diyebiliriz. Zamanında Almanya futbol milli takımı büyük bir çöküş içindeydi ve yetenekler giderek azalıyordu. Sonrasında ise Almanya futbol milli takımı devrim gibi karar kaldı ve ortalama 400 milyon euro tesisleşmeye yatırım yaptı. Bakanlar ve başbakanı o zamanın dağın zirvesinde olan yeteneği bile bulacağız demişti. 2016 yılına baktığımızda ise Almanlar tam bir panzer haline geldi tesisleşme sayesinde. Büyük yetenekleri buldu. Onlar geliştirdi ve piyasaya sundu. Neden bu konuya değindik derseniz ise Rio olimpiyatlarında inanılmaz bir hayal kırıklıkları oldu. Ata sporumuz güreşte hüsran, ata sporumuz olan okçulukta hüsran ve fazlası. Eğer bir ülkede tesisleşmeye gereken önem verilmez ise yetenekleri bulmamız oldukça zordur. Hatta imkansızda denebilir.

Birçok sporda yanlış beslenme, yanlış antrenman, yanlış teşhisler konularak hazırlanıyor. Bunların hepsi bir bütündür. Eğer bu halkalardan birisi kopar ise başarısızlık kaçınılmazdır. Birçok halkımız ise hüsranla olimpiyatları izliyor. Yani gereken en önemli yatırım öncelikle doğru yeteneklerin keşfedilmesi. Binanın temelini öncelikle bu oluşturur ve sonrası düzgün işini bilen hocalarla çalışılması.

Rio olimpiyatlar

 

Gereken  ve doğru yatırım olmaz ise başarısızlık her zaman olur. Ancak Türk halkının beklentisi her zaman yüksektir. Bu doğru teşhisler olmadıkça bu hatalar ve doğru yetenekler bulunması zor bir hale bürünecektir.


Etiketler

Ahmet Bakırtaş

Matematiği seven biri olarak 1984 Yılından beri finansal piyasalar ile ilgileniyor ve takip ediyorum. O yıllardan bu yıllara kadar finansal veya finansal olmayan varlıkların grafiklerde oluşturulan değerlerin sebep ve nedenleri araştırdım. Elliott ve Dow Teorilerini orijinal makalelerinden anlamaya çalıştım. Robert Rhea, Malkiel, Benjamin Graham ve Richard Russell’in piyasaların işleyişi hakkındaki görüşleri doğrultusunda hareket edip araştırmalar yaptım. Sonuçta; Dünyada bulunan 1000 lerce finansal varlığın fiyatlarını gün gün takip ederek, test ederek, bu finansal varlıklara ait değerlerin grafiklerde rastgele, alım-satım emirleri, psikoloji veya tesadüfen oluşmadığı, aksine para gücü ve matematiksel bir yapı sayesinde oluşturulduğu yönünde somut sonuçlara ulaştım Bu konuda, kantitatif incelemeler ve testler sonucu, üstün bir tarafları ve objektif, belirgin, matematiksel ve mantıksal açıklamaları olan, kavramları açık ve net, sonuçlar hatasız, sınamaya ve teste açık bilimsel somut kanıtlar bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar