Yaşam
Neler Oluyor?

Ofis çalışanlarına beslenme önerileri

Ofis Çalışanlarına Beslenme Önerileri ofis çalışanları için özel diyet listesi neler yenmeli neler yenmemeli? Zararları ve sakıncaları nelerdir?

Ofislerde sağlıklı beslenmek zor olabilir, hareketsiz bir ofis yaşantısı içinde kilomuzu korumak oldukça zor olmaktadır. Peki zamanının büyük çoğunluğunu bir bilgisayarın önünde oturarak geçiren ofis çalışanları nasıl beslenmeli, nelere dikkat etmeli neler yapmalıyız? Yediklerimiz oldukça önemlidir.

Ofis çalışanlarına beslenme şekilleri

Diyet yapan ya da kilo almamaya çalışan ofis çalışanlarına da bazı önerileri var.

DÜŞÜK KALORİLİ BESLENMEYİ ÖNEREN DİYETLERİ UYGULAMAYIN:

Ofis Çalışanlarına Beslenme diyet
Ofis Çalışanlarına Beslenme diyet

Bunlar ile beraberinde ise, kısa vadeli kilo kaybı sağlar ama verdiğiniz kiloları hızla geri alırsınız çünkü vücudunuzun biyokimyasal dengesi bozulduğu için vücut o bozulan dengeyi tekrar kurmaya çalışacaktır. Bu da vücudunuzdaki trilyonlarca hücrenin yeterli enerji alamadığı nedeniyle çıkardığı isyan olarak yorumlanabilmektedir.

KASLARINIZI İHMAL ETMEYİN

Masa başı çalışanların en önemli sağlık sorunlarından biri kasların zayıflaması olarak bilinmektedir. Kaslar, hem gün boyu oturduğunuz için hem de uyguladığınız hatalı diyetler nedeniyle zayıflar. Oysa insan vücudunda (örneğin) bir kilo kas ile bir kilo yağ, aynı miktarda yer kaplar. Kaslarınızı geliştirdikçe kapladıkları yer de artar ve o fazladan yeri de kasları geliştirirken yaktığınız yağlardan elde eder! Özetle yağ yakmak için kasları çalıştırmanız şart! Bu sayede hem zayıflarsınız hem de kendinizi daha sağlıklı hissedersiniz.

YAĞ YAKMAYI ABARTMAYIN

Nedeni ise masa başı çalışanları kaslarından çok beyin yorgunluğu olmaktadır. Beynin ise %60’ı yağ olarak yer almaktadır. Bu yağın önemli bir kısmı doymuş yağlardan oluşmaktadır. Ama üçte biri çoklu doymamış yağdır ve her ikisi de beyindeki sinir uyarılarının iletilmesini sağlayan sinir liflerinin çekirdeğini çevrelemekte olan miyelinin sağlığı için son derece önemli bir unsurdur. Bu yüzden dolayı “sıfır yağ” mantığıyla hazırlanan diyetlere itibar etmemeniz gerekmektedir. Çünkü beyninizin ihtiyaç duyduğu veri alışverişi için yağ gereklidir. Tabii ki burada sağlıklı yağı kastediyoruz. Balık yağı, tahıllardan elde edilmiş bitkisel yağlar, zeytinyağı vb… Şunu da unutmayın: İyi ve kaliteli yağ vücudunuzu yağlandırmaz! Yağ depolamanıza neden olanlar ısıl işlem görmüş, kimyası değiştirilmiş, fastfood sektörünün kullandığı, rafine edip tekrar tekrar kullandığı yağlar olarak bilinmektedir.

Ofis Çalışanlarına Beslenme Önerileri

Ofis Çalışanlarına Beslenme Önerileri

Ofis Çalışanlarına Beslenme Önerileri

Ofis Çalışanlarına Beslenme Önerileri ofis çalışanları için özel diyet listesi neler yenmeli neler yenmemeli? Zararları ve sakıncaları nelerdir?

Kullanıcı Oyu: 4.25 ( 1 Oy Verildi)

Reklam

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar