Teknoloji Haberleri

Nvidia Teknoloji Konferansında Önemli Notlar

Nvidia Teknoloji Konferansında Önemli Notlar

 

 

Bu hafta düzenlenmiş olan Nvidia GPU Teknoloji Konferansında grafik işlemci teknolojisi ile ilgili olarak bir çok açıklama yapılmış olundu.

 

 

 

Nvidia Teknoloji Konferansında Önemli Notlar

Bu yılki konferans oldukça ilgi çekici konu başlıklarına sahip olarak görüldü. En çok ilgi çeken konu ise yer alan haberde ise kuşkusuz son zamanların en popüler teknolojisi yapay gerçeklik. Nvidia kurucusu olarak bilinen Jen-Hsun Huang‘ın sunuculuğunu yapmış olduğu konferansta bir diğer dikkat çekici konu ise yapay zeka ile günümüz teknolojilerinin birlikte kullanımı olduğu görüldü. Görünüşe göre önümüzdeki yıllarda yapay zeka ve yapay gerçeklik yaygın kullanım alanı bulacaklar olarak gözlendi.

Pascal isimli yeni nesil grafik işlemci mimarisi ise devamında ise bu konferansın beklenen konu başlıklarından biriydi. Bu mimariye sahip ürün Pascal P100 GPU olarak adlandırılmış olarak yer alan bilgide. 600 milimetre karelik boyutuyla Nvidia’nın yapmış olduğu en büyük grafik işlemcisi olmuş. Şu an büyük oranda üretimde olan işlemcinin daha etkili kullanılması için yeni yapay zeka algoritmaları geliştirilmiş olduğu gözlendi.

Yapay zeka konusunda ise derin öğrenme (deep learning) konusu ön plana çıkmakta. Microsoft’un geliştirdmiş olduğu ImageNet programı görüntü tanıma konusunda ise oldukça başarılı olmuştu. Bu durum 2016 yılı içinde görüntü tanıma konusunda yeni gelişmeler olacağını göstermekte.

Konferansta gösterilen yapay gerçeklik demoları ile IRAY VR ve IRAY VR LITE tanıtıldı. Firmanın Iray render (imge oluşturma) motorunun yapay gerçekliğe adaptasyonunu sağlayacak plan bu cihazlar sayesinde fotoğraf kalitesinde mekanlar oluşturmak mümkün. MARS2030 isimli demo ise Steve Wozniak tarafından sunuldu.

NVIDIA DGX-1 isimli datacenter ürünü ise öncelikli olarak bilimsel araştırma yapacak üniversitelerin kullanımına sunulacağı yer alan bilgilerde.

 

 

Kapalıçarşı’da altın fiyatları


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar