Teknoloji Haberleri

Note 4 için Android Marshmallow Nasıl Yüklenir?

Note 4 için Android Marshmallow Nasıl Yüklenir?

Samsung, Galaxy Note 4 kullanıcılarının merakla beklemiş olduğu Android 6.0.1 güncellemesini yayınlamış oldu. Peki, Galaxy Note 4’e Android 6.0 Marshmallow nasıl kurulur ne şekilde yapılır?

Note 4 için Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

Samsung 2014 yılı tepe modellerinden biri olan Galaxy Note 4 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini Polonya’da başlatmış oldu. Amerika ve Hindistan’da da Galaxy Note 4 kullanıcılarıyla buluştuğu bildirilen güncelleme 1.3GB büyüklüğünde olduğu gelen haberler arasında bizlere sızdı.

Dağıtım işlemi olarak bilinen OTA (şebeke) ve Kies üzerinden gerçekleşen yeni yazılım ülkemizde daha önce Polonya ROM’u kullanan Note 4 sahipleri tarafından tecrübe edilmeye başlandı artık.

Note 4 için Android 6.0 Marshmallow Çıktı! Note 4 için Android 6.0 Marshmallow Çıktı!
Samsung Galaxy Note 4‘ün Exynos işlemcili varyantına olarak detay bilgi ise Android 6.0 Marshmallow sunuldu.
Galaxy Note 4’e daha modern bir TouchWiz kullanıcı arayüzü getiren Android 6.0.1 güncellemesi pil verimliliğinin yanı sıra Google’ın sisteme dahil ettiği en yeni güvenlik yamalarını da içermekte olduğu yapılan testlerde görüldü.

Galaxy Note 4 Android 6.0.1 güncellemesi muhtemelen önümüzdeki haftalarda yer alan bilgide ise ülkemiz kullanıcıları için dağıtıma sunulacak. Ancak dilerseniz öncesinde Odin aracılığıyla yeşil robotun en güncel sürümünü telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yükleme talimatını göz atabilirsiniz ve detaylı inceleme yapabilirsiniz.

basliksiz-1-1460113249

Yükleme talimatına geçmeden önce bazı bilgileri belirtmemiz gerekiyor; yapacağınız işlemin telefonun garanti koşullarını hiçbir şekilde etkilemeyeceğini belirtmekte fayda var. Söz konusu olarak ise firmaware Samsung tarafından yayınlanan resmi bir yazılımdır. Ayrıca yükleme talimatındaki adımları uygularken dikkatli olmanız noktasında sizi uyarıyoruz yada bir yedek alın.

Xperia Z5 ve Z3+ için Güncelleme Yayınlandı ve kullanılıyor Xperia Z5 ve Z3+ için Güncelleme Yayınlandı
Sony; Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z3+ için yeni bir güncelleme yayınlandı. Android 6.0…
Yükleme işlemi öncesi bir hatırlatma daha yapalım; Polonya için yayınlanan ROM’u yüklediğiniz takdirde telefonda yer alan dosya ve diğer içerikleriniz silinmeyecek, ancak her ihtimale karşı yedekleme yapmanızı öneririz. Ayrıca yükleme işlemi sonrası telefonu sıfırlamanız kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik önemli bir adım olacaktır.

Galaxy Note 4 Android 6.0.1 Yükleme Talimatı

1-Öncelikle buradan ya da buradan (üyelik gerekiyor) Polonya için yayınlanan Android 6.0.1 ROM’unu indirmeniz mutlaka gerekiyor.

2-Buradan Odin ROM yükleme aracını indirin ve işlemlere yavaş yavaş başlayalım (3.7.10 en güncel sürüm)

3-Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz ROM ve Odin dosyalarını ZIP’ten çıkararak masaüstünde açtığınız bir klasöre taşımanız gerekiyor.

4- Galaxy Note 4 telefonunuzu kapatmanız gerekiyor. Home + Güç (açma/kapama) + Ses Kısma tuşlarına aynı anda basılı tutarak ise Download modunu açın. Karşınıza gelen uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçebilirsiniz. Ses yükseltme tuşuna bastıktan sonra Download modu karşınıza gelecektir ve devamı is çok basit.

 

5- Odin uygulamasını açmanız gerekiyor. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayınız. İlk defa bağlıyorsanız bir süre Driver’ların yüklenmesini beklemeniz gerekiyor. Dilerseniz direkt buradan Samsun Mobile Driver’ı indirip kurabilirsiniz veya tercih size kalmış.

6-Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan sonra indirdiğiniz ROM dosyasını (tar ya da md5 uzantılı tek dosyayı) Odin üzerinde yer alan AP bölümüne yerleştirin. ID:COM yazan bölümün altındaki kutucukta com port numarası belirecektir.

Hatırlatma: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

odin-ap

7- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi 4-5 dakika kadar sürecektir. Ayrıca ilk açılış her zamankinden daha uzun sürecektir.

Hatırlatma: Yükleme işlemi sonrası Galaxy Note 4 açılış ekranda kalıyorsa, telefonunuz kapatıp Recovery moduna (Ses Açma + Home + Güç tuşuna basılı tutun, Galaxy Note 4 logosu ekrana gelir gelmez tuşlara basmayı bırakın) alın. Karşınıza çıkan menüden Wipe Data Factory Reset seçeneğine ses kısma tuşu yardımıyla gelin ve Güç tuşuna basın. İşlemi onaylamak için YES seçeneğini seçin. İşlem tamamlandıktan sonra “Reboot System Now” seçeneğine gelin Güç tuşuna basarak telefonu yeniden başlatın.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar