• YARIM ALTIN
  6.291,00
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9721
  % 0,15
 • € EURO
  31,8243
  % 0,11
 • £ POUND
  36,7395
  % 0,08
 • ¥ YUAN
  4,0665
  % 0,46
 • РУБ RUBLE
  0,3254
  % 0,03
 • BITCOIN/TL
  1107663,655
  % 3,42
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Nedir? Network marketing adını sık sık duymuşuzdur. Hala da duymaya devam ediyoruz. Peki nedir bu Network marketing işi ne işe yarar? Sistem nasıl işler? Gerçekten kazandırıyor mu?

Network marketing genellikle Free olarak çalışılan bir sistemdir. Herhangi bir ofis olmadan arkadaşlarınız ağzından duyarsınız. Bunun dışında öneri ve sadakat sistemi denilen planlı çalışmalarla olmaktadır. Genellikle arkadaş sistemi kullanılmaktadır. Çünkü nedeni ise en çok güvendiğiniz çevreniz ve dostunuzdur. Bir başkasının değil de arkadaş ve dostlarının tavsiyelerine tabi ki daha çok önem verirsiniz. Bu yüzden en çok bu sistem kullanılmaktadır.

Network Marketing Ne işe yarar?

Network marketing sistemi genellikle zaten satış odaklıdır. Sisteme sizi arkadaşlarınızı dahil eder belli bir ürün almakla beraber sonrasında ise sizde bu sistemden para kazanmak istiyorsanız. Sizde çevrenizde ki eş, dost ve akrabalarınızı dahil edin demektedir. Ne kadar pahalı ürün alırsanız sisteme davet ettiğiniz kişi tarafından o kadar daha fazla para kazanmaktasınız yani komisyon kazanıyorsunuz. Zaten bu sisteme dahil olduktan sonra ister istemez dost vb arkadaşlarınıza kadar dahil etmek istiyorsunuz. Çünkü etmezseniz ciddi anlamda zarar edebilirsiniz. Sitem kısacası Ağ Pazarlama ticareti dönmektedir. Yani çevrenizi bu tür işletmelere vermiş oluyorsunuz.

Network Marketing Güvenilir Mi?

İşte bu konuda size tam söz veremiyorum. Nedeni ise açıkçası güvenmiyorum. Çünkü genelde yurt dışı kaynaklı olduğu için olası bir şikayette yasal haklarınızı aramak isteseniz bile nereye şikayet edeceğinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Bu sefer haklıyken haksız olup ve paranızın gitmesi var. Bu yüzden network marketing şirketlerini iyice araştırmanızda fayda var. Türkiye’de mi yada hangi ülkenin vergisine tabii olmaktadır. Düzenli ödeme veriyor mu? Bunlar gibi birçok faktörleri araştırmanız gerekiyor.

Network Marketing yasal mıdır?

En önemli sorulardan birisi olan network marketing yasal mıdır sorusuna? Evet yasaldır ve Türkiye’de %20 stopaj ücreti ile vergilendirilmektedir.

#Konu ile ilgili görüş ve sorularınız için konuya yorumda bulunarak sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacağız. 

 

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.