• YARIM ALTIN
  6.327,00
  % 0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9402
  % 0,08
 • € EURO
  31,2451
  % 0,30
 • £ POUND
  36,4488
  % 0,31
 • ¥ YUAN
  4,0448
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3146
  % 0,55
 • BITCOIN/TL
  1270860,696
  % 0,71
 • BIST 100
  7.826,37
  % -0,37

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?

Kasko sigortası, sigortalanan aracı pek çok hasar çeşidine karşı korumak adına yapılan, zorunlu trafik sigortasından farklı bir poliçe çeşididir. Trafikte kaza ya da hasara sebep olan bir durum yaşandığında eğer hata sizdeyse karşı tarafa verdiğiniz zarar trafik sigortası tarafından karşılanır. Ancak sizin yaşamış olduğunuz hasara dair hiçbir ödeme, trafik sigortası teminatları kapsamında yer almaz. Dolayısıyla sizin hasarınızı karşılayacak bir sigorta ödemesi yapılmaz. Tam bu noktada, aracınızı trafikte yaşadığınız büyük küçük her türlü kaza sonucunda oluşabilecek hasara karşı güvence altına alacak teminatlar, kasko sigortası ile birlikte gelir.

Kasko Sigortasının Trafik Sigortasından Farkı Nedir?

Kasko sigortası ile aracınızı trafikte yaşayacağınız hemen her hasara karşı güvence altına alırken trafik kazaları dışında; yangın, çalınma, deprem gibi kontrolünüz dışında gelişebilecek birden fazla çevresel hasara karşı da koruma altına almanın mümkün olur. Trafik sigortası yasal olarak zorunlu olup, daha çok dikkatli sürücülerin, dikkatsiz sürücüler yüzünden uğradığı zararların önüne geçebilmek adına oluşturulmuş bir sigorta poliçesidir. Ancak sürücü ne kadar dikkatli olursa olsun, trafik sigortası ile karşılanamayacak yüzlerce hasar meydana gelebilir. Örneğin park halindeki bir araç çalınma ya da yangın tehlikesi ile karşılaştığında, trafik sigortasının bu hasarı karşılaması mümkün değildir. Dolayısıyla aracını oluşabilecek tüm hasarlara karşı tam anlamıyla koruma altına almak isteyen sürücüler trafik sigortasına ek olarak kasko sigortası yaptırmayı tercih etmelidir.

Son yıllarda fazlasıyla artan araç kullanımı oranı, trafikte gelişen kaza oranını da fazlasıyla artışmış durumdadır. Park yeri sıkıntısı yaşadığınız bir anda pek de güvenli olmayan bir noktaya kısa süre için park ettiğiniz aracınızı, geri geldiğinizde hasarlı bir şekilde bulmanız bile ne yazık ki mümkün. Kazanın geliyorum demediği, ancak geldiğinde de pek şaşırtmadığı günümüzde kaza ihtimalini azaltmak için yapılması gerekenler kadar kaza durumunda araçları güvence altına alan sigorta poliçeleri de haliyle önem taşır.

Kasko Sigortası Teminatları 

Aracınızın başına ne tür bir kaza geleceğini çoğu zaman kestiremez, dolayısıyla ne kadar dikkatli davransanız da bunu kolay şekilde önleyemezsiniz. Bu durumda tüm kaza ihtimallerinin derinlemesine düşünüldüğü ve bu ihtimallere karşı geniş kapsamlı teminatların sağlandığı bir sigorta poliçesi tercih etmeniz daha doğru olur. Kasko sigortası, tam da bu noktada kurtarıcı önem taşıyan bir sigorta türüdür.

 • Kasko sigortası ile aracınız, kimin kusurlu olduğuna bakılmaksızın ortaya çıkan birçok hasara karşı güvence altına alınır.
 • Kasko sigortası ile aracınız yalnızca trafikte değil her yerde koruma altındadır. Siz içinde olun ya da olmayın aracınızın başına gelebilecek yangın; hırsızlık gibi türlü felakete karşı teminatlar içeren kasko sigortası ile içiniz rahat olacak!
 • Kasko sigortası, kişiye özel genişletilebilen ek teminat imkanları da sunar. Yani eğer yaşadığınız bölgede sel felaketleri ile fazlaca karşılaşılıyorsa poliçenize aracınızı bu hasara karşı da güvence altına alabileceği bir teminat ekleyebilirsiniz. Hatta grev, kargaşalık gibi halk hareketleri ve bunları önlemek için yetkili kişiler tarafından yapılan müdahalelerin sonucunda meydana gelebilecek zararlar bile sigorta kapsamı içerisinde yer alabilir. Teminatlarınızı istediğiniz gibi genişletme imkanı bulacağınız kasko sigortası ile aracınızı aklınıza gelen tüm risklere karşı koruma imkanı bulacaksınız.
 • Kasko sigortası yaptırmak aracınızı yalnızca risklere karşı korumakla kalmaz, size birçok noktada kurtarıcı olacak araç yardım hizmetleri sunarak asistan hizmeti temin eder. Yani aracın çekilmesi, aracın emanet ve muhafaza edilmesi, profesyonel sürücü hizmeti, aracın kullanılamaması durumunda konaklama imkanı, ulaşım masrafları, kiralık araç temini, gibi birbirinden özel asistan hizmetleri ile yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an profesyonel bir yardımcınız olur.
YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.