Dünyadan

Moody s not düşürücek mi

Kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s’in yarın açıklamış olacağı Türkiye raporu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen öncesine denk geldiği için piyasada oldukça önem vermekteler. Temkini elden bırakmayan piyasa temsilcileri ‘Not düşmez ama..”diye belirtildi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in yarın açıklayacağı Türkiye’ye ilişkin değerlendirme raporu, pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen öncesine denk gelmesi nedeniyle piyasalar tarafından oldukça fazla önemseniyor. Bu durum önceki gün Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ‘Moody’s’den olumlu bir rapor ani bir şekildeki’ yönündeki sözlerine piyasaların verdiği sert tepki ile de net bir şekilde ortaya çıktı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın Moody’s’den Hazine’ye henüz yapacağı değerlendirmeyle ilgili herhangi bir sinyal gelmediğini açıklaması, bir anlamda not indirimi beklemedikleri şeklinde yorumlandı. Sonuç olarak piyasalarda Moody’s’in not indirimi yapmayacağı görüşü ağır basıyor. Ancak yine de bir yandan not indiriminin ihtimal dahilinde olduğu vurgulanıyor bir yandan da gelecek raporun çok da olumlu olmayacağının altını vurguladı.

Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/finanspara/public_html/wp-content/themes/jannah/kykur/kayankur.php on line 32
Finanspara Piyasalar