Kripto Para Haberleri
Neler Oluyor?

Mobil bankacılık blockchain ile tek uygulamada

Mobil bankacılık blockchain ile tek uygulamada

Mobil bankacılık blockchain ile tek uygulamada Güney Koreli Samsung’un grup şirketlerinden biri olarak bilinen Samsung SDS, geçtiğimiz gün yaptığı duyuruyla ülkedeki bankalar için blockchain tabanlı bir sertifika platformu geliştirdiğini duyurusunda bulundu.

Son yılların popüler teknolojisi olarak bilinen blockchain her geçen gün giderek gelişmekte ve yeniliklerine birisini daha ekledi. Son olarak Güney Koreli Samsung’un grup şirketlerinden biri olarak bilinen Samsung SDS, geçtiğimiz gün yaptığı duyuruyla ülkedeki bankalar için blockchain tabanlı bir sertifika platformu geliştirdiğini duyurusunda bulundu.

Blockchain Türkiye Platformu’nda yer alan habere göre, Güney Kore Bankalar Federasyonu ile iş birliği içinde geliştirilen BankSign adlı bu yeni platform, farklı bankaların mobil sistemleri arasındaki etkileşimi sorunsuz hale getirecek. Kullanıcılar BankSign sayesinde farklı bankaların mobil uygulamaları üzerinden kolayca işlem yapabilecekler. Platformun ilgi çekici noktasıysa, bu uygulamalara ulaşmak için tek bir kimlik doğrulama sistemi (parola, parmak izi veya desen) kullanılacak olması.

GÜVENLİK BLOCKCHAIN OLACAK

Platformun güvenliği, bankalara ait sistemlerin bir veri paylaşım ağına bağlanmasıyla beraberinde ise sağlanacak ve bu ağ üzerindeki sertifikasyon verisi üç yıla kadar geçerli kalabilecek. Samsung SDS yaptığı açıklamayla, bu güvenli ortamın blockchain’in kendi yapısında yer almakta olan “değişmezlik” özelliğine dayandığını ifade etti. BankSign’ın, bankacılık hizmetleri söz konusu olduğunda ise bunun beraberinde, uzun süredir beklenen blockchain teknolojisinin ilk uygulaması olduğu belirtilmiş olundu. 2015 yılında faaliyetlerine başlayan Samsung SDS, ilk iş platformu olarak bilinen Nexledger’i 2017’de piyasaya sürmüş idi.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar