Kripto Para Haberleri

Mobil Android Cüzdan Kullanıcıları İçin Önemli Risk

Mobil Android Cüzdan Kullanıcıları İçin Önemli Risk

Mobil Android Cüzdan Kullanıcıları İçin Önemli Risk Mobil Android şifreleme cüzdan cüzdan kullanıcıları , MediaProjection hizmetinin kullanıcının ekranını ve ses içeriğini yakalamasına izin veren yeni bir güvenlik açığı nedeniyle bilgisayar korsanlığı için tehlike altındadır. Hata, Lollipop, Marshmallow ve Nugat platformlarını etkilediğinden, tüm Android kullanıcılarının dörtte birinden fazlası risk altında.

Google , yanlışlıkla Lollipop 5.0’ın piyasaya sürülmesinden bu yana riski yarattı. Bu sürümden önce, MediaProjection işlevi yalnızca sistem düzeyindeki uygulamalarda ve serbest bırakma tuşlarıyla kullanılabilir. O günden beri olan tüm yeni sistemler bu tür veri saldırılarına karşı savunmasızdır.

Görünüşe göre, bir bilgisayar korsanı ekran bilgilerini kaydetmeyi denediğinde, kullanıcıyı bilgilendiren bir popup görünür. Bununla birlikte, bilgisayar korsanları, bu açılır pencereyi ‘tapjacking’ adlı bir süreçte ikinci bir pop-up ile kapatabiliyor.

Google Oreo (8.0) sürümünde bir düzeltme paketi önerdi, ancak önceki tüm sürümler risk altındadır. Mobil aygıtlardaki özel cüzdanlara erişen şifreleme kullanıcıları, bu sistem aracılığıyla kolayca cüzdanlarını kesebilir ve koruma için en yeni sisteme yükseltmeleri önerilir.

BİTCOİN FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

#BİTCOİN                  #ANDROİD MOBİL CÜZDAN


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar