Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Microsoft, Windows 10 Hesap Makinesi GitHub’da

Microsoft hesap makinesi Github’da, bağımsız geliştiricilerin de kullanıcı deneyimine katkıda bulunabilmesi için yer alan haberde ise Windows 10 hesap makinesini GitHub’da açık kaynaklı olarak paylaşmış oldu.

Microsoft Windows 10 Hesap Makinesini Paylaştı

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olarak bilinen Microsoft, şirketin en güncel masaüstü işletim sistemi olan Windows 10’un hesap makinesi uygulamasını, GitHub’da açık kaynaklı olarak paylaşımda bulundu. Bu sayede geliştiriciler yer alan incelemede ise hesap makinesinin mantığını ve arabirimini kendi uygulamalarına kolaylıkla entegre edebilecek, hesap makinesinde var olan hataları düzeltip rapor edebilecek ve daha da önemlisi hesap makinesini ve ara yüzünü geliştirmek için Microsoft mühendisleri ile birlikte çalışma imkanı sağlamış olacaklar.

Microsoft, hesap makinesinin açık kaynaklı olarak paylaşılma amacını ‘topluluktaki ortaklarımız ile birlikte daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmak’ olarak açıkladı. Zira hesap makinesinin açık kaynaklı olarak paylaşılması, herhangi birinin hesap makinesine eklemeler yapabileceği, hesap makinesini daha iyi hale getirecek şekilde düzenleyebileceği anlamına geliyor.

Microsoft’un hesap makinesini açık kaynaklı olarak paylaşması önemsiz görünebilir. Zira hesap makinesi, Windows 10’un çok küçük bir parçası ve dilediğiniz takdirde farklı bir hesap makinesi uygulaması da kullanabilirsiniz. Fakat bu gelişme, Microsoft’un Windows 10 uygulamalarını ve uzun vade süreci içinde ise Windows 10’un kendisini geliştirmek için bağımsız yazılımcılarla iş birliği yapmaktan çekinmeyeceğini göstermekte olduğu gözlendi.

Bu bağlantıdan Microsoft Windows 10 Hesap Makinesi kodlarına erişebilirsiniz.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar