Kripto Para Haberleri

Microsoft, Bitcoin Desteğini devam ettirecek

 

Microsoft, Bitcoin Desteğini devam ettirecek

 

 

Son yıllarda epey artışa geçen Bitcoin ödeme sistemi, Microsoft’un sürdürdüğü destek ile beraber anlaşılmakta olan uzun bir süre daha kullanımda kalmış olacak…

Microsoft, Bitcoin Desteğini Sürdürecek
Bu zamana kadar geliştirmiş olduğu her ürün ile beraber başarılı işlere imza atmakta olan ancak bunun yanında belirli dönemlerde kötü bir çıkış yakalayan yazılım devi olarak bilinen Microsoft, şimdilerde sunduğu Bitcoin desteği ile gündemde yer almakta olduğu gözlendi. Bilindiği üzere Bitcoin, beklenmedik bir çıkış yakalayarak çıkışa geçerek son yılların en çok kullanılan ödeme yöntemi olarak gözlendi. Daha doğrusu sistem olarak adlandırabileceğimiz Bitcoin’de para, bir nevi dijital hale gelmiş olmakta. Yıllar önce bir miktar Bitcoin satın alanların şimdilerde zengin olduğuna görmekteyiz. Bu süre zarfında bu sistemi desteklemekte olan Microsoft, sunduğu desteği bir süre daha yürürlükte tutacağını açıklaması yaptı.

Gelelim firmamın neden bu tarz bir açıklama yaptığına. Bir süre önce Microsoft Store üzerinden alışveriş yapmak isteyen kullanıcıların, Bitcoin ödeme yönteminin bu mağazada desteklenmediği uyarısı ile karşılaşmıştı. Bu süreç sonrasında ise yer alan firmanın Bitcoin desteğini sonlandıracağı fikri akıllara gelmiş ancak kısa bir süre önce yapılan açıklama, beliren soru işaretinin yersiz olduğunu kanıtlamış sayılır. Eğer Store üzerinden alışveriş yapmak isterseniz hesabınıza hala daha Bitcoin aracılığı ile yükleme yapabilir aynı zamanda ve böylelikle dijital bazlı satın alım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ransomware Saldırıları Mac’e Sıçradı

Bu arada bahsi geçmekte olan desteklenmiyor uyarısının yanlışlıkla ekrana yansıdığını ve şirketin Bitcoin desteğini sürdüreceğini resmi olarak açıkladığını da anımsatalım.

Ekonomi 2015’te yüzde 4 büyüdü


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar