Dünyadan

Merkel’den Rusya açıklaması

Almanya Başbakanı olarak görev yapan Merkel, Rusya’ya yönelik yaptırımların kalkmasının Minsk anlaşmasına bağlı olduğunu vurgulamış oldu.

 

 
Almanya Başbakanı olarak görev yapan Angela Merkel, Avrupa’nın Rusya’ya uyguladığı yaptırımların yalnızca Moskova’nın Ukraynaya yönelik olarak ise Minsk anlaşmasını tam olarak uygulamaya başlaması halinde kaldırılacağı görüşünü tekrarlamış oldu.
Merkel’in sözcüsü Steffen Seibert olağan bir basın toplantısında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yaptırımlar, Rusya’nın bu zorunluluklarını tamamen yerine getirmesi halinde kaldırılabilir” diyerek, geçtiğimiz ay yapılan G-7 zirvesinde nasıl bir duruş sergileneceğine dair varılan anlaşmayı anımsattı.
Seibert, “Fakat, Rusya’nın attığı adımlar bunu zorunlu kılarsa, bunun Rusya’ya maliyetini artırmak için ilave önlemler almaya hazırız” diye belirtilmiş olundu.
Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier’in dün, barış görüşmelerinde somut ilerleme sağlanması durumunda Avrupa Birliği’nin Ukrayna krizi yüzünden Rusya’ya uyguladığı yaptırımları kademeli bir şekilde kaldırması gerektiğini söylediği belirtilmiş olundu.

 

[poll id=”2″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar