Dünyadan

Mars Gıda karar verdi!

Mars Gıda karar verdi!

 

Mars Gıda karar verdi! Mars Gıda yeni açıklamaları ile beraber herkesi şaşırttı, yeni bilgilere göre Mars Gıda tarafından Türkiye’de yer alan ürünlerde de plastik olduğundan dolayı geri çağırıldığı ve ürünlerin imha edilmek üzere firmaya geri gönderilmesinin talep edildiği bildirildi.

Yapılan açıklamalara göre gıda üretimi konusunda yapılan hatalar ve yanlışlar dolayısı ile büyük sorunlar olduğu bu hataların giderilmesinin ise kendi ellerinden gelen en iyi şekilde yapılacak olduğunu bildirmişti.

Mars Gıda’nın Türkiye’de yer alan hatalı gıdalarının toplatılması için bir bildirim gönderdiği gelen bilgiler arasında ancak Mars Gıda Türkiye’nin ”işi şansa bırakmayız” açıklaması kullanıcıların içini bir nebze olsun rahatlattı, şirketin genel müdürlüğünün ürünlerde herhangi bir sorun olmasa bile solunum yolu sorunlarına neden olabileceğini öne sürdüğünü ve zehirlenme belirtilerinin de herhangi bir şekilde olmadığını açıkladı. Tansaş diğer adı ile Migros mağazalarında özellikle fazlaca satılan bu ürünlerin kısa bir süre raflarda çok fazla göremeyecek gibi görünüyor. Zira ürünlerin 3 yaş ve üzeri bebekler tarafından tüketilmesi büyük risklere neden olabilir hatta boğulmalar yaratabilir, uzmanlara göre bebeklere bu tarz ürünler değil de bunların yerine daha yumuşak ve kaliteli ürünleri tercih etmeleri tavsiye ediliyor.

Buna ek olarak elinizde eğer bu firmaya ait herhangi bir ürün var ise direkt yemeden çöpe atmanız uzmanların bir numaralı önerilerinden.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar