Teknoloji Haberleri
Neler Oluyor?

Macbook Pro’ya Rakip Huawei MateBook X Pro

Macbook Pro’ya Rakip Huawei MateBook X Pro geliyor. Huawei, Apple’ın MacBook modellerine rakip olacak olan modeli olarak Huawei MateBook X Pro modelini tanıtımı yapıldı. MateBook X Pro ile MacBook’taki çoğu özellik Huawei cephesine geliyor. İşte Huawei MateBook X Pro özellikleri ve hangi özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

MWC 19 etkinliğinde sahne almakta olan Huawei, yeni katlanabilir telefonunun yanında ise Apple’ın MacBook modellerine rakip olacak olan MateBook X Pro’yu tanıttı. Huawei, MateBook X Pro ile sunduğu özelliklerin yanında macOS ile iOS arasındaki etkileşimi kendi ekosistemine getiriyor.

Huawei MateBook X Pro özellikleri

Huawei MateBook X Pro özellikleri arasında ise MateBook X Pro, 3000×2000 çözünürlüğünde dokunmatik ekran ile piyasaya sunuldu. 13.9 inç büyüklüğündeki bu ekran 450 nit parlaklığa sahip. Kalbinde Intel’in 8. nesil i5 ve i7 işlemcilerini barındıran bu model bunun beraberinde ise 8 GB RAM ve 16 GB RAM opsiyonları ile geliyor.

MateBook X Pro’nun grafik biriminde ise Nvidia’nın MX250 ve MX150 modelleri tercih edilmiş. Ancak bu bilgisayara harici yoldan Nvidia RTX 2080 modellerinin bağlanabildiğini belirtmekte fayda var.

Huawei bir de bu etkinlikte MateBook 14’ü de tanıtımını yaptı. MateBook 14 modeli de donanım açısından yer alan incelemede ise MateBook X Pro’ya yakın bir deneyim sunuyor. Bu model kutusundan yine Intel’in 8. nesil işlemcisi ve Nvidia MX250 grafik birimi ile çıkıyor.

Asıl bombayı Huawei yazılım ile patlatıyor. Bildiğiniz gibi macOS ve iOS’te AirDrop ve evrensel pano özellikleri yer alıyor. MateBook X Pro ve MateBook 14 ile bu özellikler Huawei cihazlarına da gelerek bir fark atmış olacak.

Yani bu bilgisayarlara ve Huawei marka bir telefona sahipseniz, AirDrop benzeri sistem ile dosya transferi yapabileceksiniz. Ayrıca telefonda kopyaladığınız herhangi bir şeyi direkt PC’ye yapıştırabileceksiniz.


Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar