• YARIM ALTIN
  8.349,00
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  32,9179
  % 0,04
 • € EURO
  35,8929
  % -0,04
 • £ POUND
  42,7210
  % 0,14
 • ¥ YUAN
  4,5272
  % 0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3749
  % 0,11
 • BITCOIN/TL
  2228922,424
  % -1,26
 • BIST 100
  11.172,75
  % 0,15

Linkedin nedir ne işe yarar?

Linkedin nedir ne işe yarar?

Linkedin nedir ne işe yarar?

Linkedin nedir ne işe yarar? Sosyal ağlar her geçen gün daha da popülerleşmektedir. Bu ağlar arasında en sık kullanılanlardan biri de Linkedin. Peki Linkedin nedir ve nasıl kullanılır ?

Linkedin Kullanım Klavuzu

Linkedin, ülkemizde her geçen gün artan işsizlik sorununa alternatif çözümler üreten sosyal bir ağdır. Platform, hem iş arayanların hem de işverenlerin işini kolaylaştırmak için dizayn edilmiştir. Linkedin sayesinde milyonlarca insan aynı meslek grubundan olan diğer arkadaşları ile tanışabilir, aynı zamanda işverenlerle de iletişime geçme fırsatı elde eder. Kısacası iş arayanların, iş verenlerle buluştuğu ortak bir platformdur. Linkedin kullanan kişiler, iş hayatlarında yaşadıklarını ve yaptıkları işin nasıl olduğunu profillerinde anlatarak, aynı mesleği yapmak isteyen diğer kişilere yardımcı olabilir.

Günümüzde pek çok sosyal platform bulunmaktadır. Ancak bu platformların büyük bir çoğunluğu eğlence amaçlı kurulmuştur. İş dünyasını irdeleyen ve kişilere yardımcı olmak amacıyla kurulan sosyal ağ sayısı ise oldukça azdır. Bu ağlar arasından en çok kullanılan Linkedin’dir. Hatta öyle ki insanlar bu ağın ne denli profesyonel olduğunu, üye olduklarında net bir şekilde görebileceklerdir.

Linkedin nedir ne işe yarar?

Bu ağı kullanmak isteyen kitlenin en çok merak ettiği konulardan biri de Linkedin’in nasıl kullanıldığı ve bu ağla neler yapabilecekleridir. Dünyanın en geniş ve en profesyonel platformlarından biri olan Linkedin, iş ilanlarını görmenizi sağlar. Aynı zamanda dijital olarak Cv hazırlamak konusunda da en büyük yardımcılardan biri olacaktır. İş verenler içinse, işçilerle buluşmak için ortak bir nokta olduğu söylenebilir. İş verenler, aradığı kriterlerdeki elemanların özelliklerini belirterek, istenilen meslekte başarılı olabileceklerini düşündükleri kişilerle iletişime geçebilirler. Bu da işe girme ve işe alma sürecini biraz daha hızlandıracaktır.

Linkedin’de aynı meslek grubundan arkadaşlar edinmek için e-mail adresi paylaşılmalıdır.  Verilen bu bilgi sayesinde hem rehberinizde sizinle aynı mesleği yapan kişilere erişme fırsatı elde edecek, hem de farklı illerdeki farklı meslektaşlarla da tanışma olanağı bulacaksınız. Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olarak bilinen Linkedin’e üye olmak için temel bilgileri girmeniz yeterli.  Oluşturacağınız profilde kendiniz ve deneyimleriniz hakkındaki bilgilerinizi, diğer meslektaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.