Dünyadan

Leicester City kasası dolacak

 

Leicester City kasası dolacak

 

 

 

İngiltere Premier Lig’de şampiyonluğa ulaşan ve dünyada büyük yankı getiren Leicester City’nin 150 milyon sterlin gelir elde etmesi bekleniyor.

 
İngiltere Premier Lig’de şampiyonluğa ulaşan Leicester City‘nin, bu başarısı sayesinde büyük para geliyor tam olarak 150 milyon sterlin (yaklaşık 618 milyon lira) gelir elde etmesi beklentiler arasında yer alıyor.
Spor verileri hakkında analiz yapan Repucom firmasının araştırmasında, şampiyonluk ödülü olarak ise, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılım payı, maç biletlerinden ve kulüp ürünlerinin satışından elde edeceği miktar ile Leicester City‘nin 150 milyon sterlin gelir elde edebileceği belirtilmiş olundu.
Leicester City‘nin yapması muhtemel yüksek sponsorluk anlaşmaları ve taraftar sayısını dünya genelinde yükseltmesinin de elde edeceği gelirin artmasını sağlayacağı ifade edildi.
Firma yöneticisi olarak görev yapan Spencer Nolan, Leicester City‘nin gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ederek Avrupa ve diğer kıtalarda milyonlarca futbolsever tarafından izleneceğini, bu durumun kulübün ticari değerini artıracağını söyledi.

 

 
FACEBOOK TAKİPÇİLERİ YÜZDE 540 ARTTI

Kulübün sosyal paylaşım sitesi olarak bilinen Facebook’taki resmi hesabı, geçen sezondan bu yana yüzde olarak ise  540 yükselişle 4 milyon 200 bin kişi tarafından takip edilmeye başlandı. Bu durum, spor kulüpleri arasında sosyal medya tarihindeki en hızlı yükselişler arasına daha şimdiden trendler arasına girdi.
Kulübün Taylandlı sahibi milyarder işadamı olarak bilinen Vichai Srivaddhanaprabha, Cezayirli yıldız futbolcusu Riyad Mahrez ve İtalyan teknik direktörü Claudio Ranieri sayesinde bu ülkelerde Leicester City‘yi takip edenlerin sayısında da rekor artışlar yaşandığı kaydedilmiş olundu.
Leicester City‘nin bu sezonki maçlarının televizyondan izlenme oranının dünya genelinde olarak ise önceki yıla oranla yüzde 23 yükseldiği, bu nedenle yönetimin büyük gelirli sponsorluk anlaşmaları imzalaması ihtimalinin çok yüksek olduğu altını çizdiler.

 

[poll id=”2″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar