Kripto Para Haberleri

Kuzey Kore, Güney Kore Bitcoin Değişiminin Youbit’i Hack Etmekle Suçlandı

Kuzey Kore, Güney Kore Bitcoin Değişiminin Youbit’i Hack Etmekle Suçlandı

 

Bu hafta başlarında, Büyük Güney Koreli Bitcoin değişimi Youbit, kullanıcı fonlarının beşte birinin çalınmasına yol açan büyük ölçekli bir güvenlik ihlali yaşadı.

Saldırı saldırısından hemen sonra Youbit’in ana şirketi Yapian iflas başvurusunda bulundu. Resmi bir açıklamada, Youbit ekibi kullanıcılarına, Youbit değişimindeki sahiplerinin yüzde 75’inin erişilebilir olacağını ve geri çekilmek için hazır olacağını söyledi. Ancak, fonların kalan kısmını talep etmek için şirket, yatırımcıların iflas işlemlerinin son çözüme kadar beklemek zorunda kalacaklarını belirtti.

Artık yok olan Bitcoin değiş tokuşunda Mt. Bir zamanlar küresel şifreli para piyasası piyasasındaki en büyük Bitcoin değişimi olan Gox, iflas davalarının çözümü dört yıldan fazla sürdü. Yine de, Mt’ün alacaklıları. Gox fonlarını almadı ve prosedür halen devam ediyor.

Ne yazık ki, Youbit yatırımcıları için, iflas masraflarının çözümü şirketin müşterilerine kredi vermeden önce sonuçlandırılması gerekeceğinden, kalan kişisel fonların yüzde 25’ini almak birkaç ay-yıllar alabilir.

Kuzey Kore suçladı
Saldırı saldırısının keşfi üzerine, Youbit ekibi müşterilerine, şirketin güvenlik ihlalini değerlendirmek ve araştırmak için yerel makamlar ve Güney Koreli kolluk kuvvetleri ile yakından çalıştıklarını söyledi.


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar