Ekonomi Haberleri

Küresel piyasalarda satış dalgası

 

Küresel piyasalarda satış dalgası

 

 

 

Asya borsaları üst üste yedinci seansta gerileme gösterirken, yatırımcılar tahvillere olan taleplerini devam ettirmiş oldu. MSCI endeksi son iki haftada yüzde 5 kayıp yaşamış oldu. ABD’de de hisseler değer kaybetmiş oldu.

 

 
Asya borsaları son günlerde açıklanan ekonomik verilerin küresel ekonomik büyüme endişelerini ve korkularını dindirememesiyle üst üste yedinci seansta gerileme gösterirken, yatırımcılar tahvillere olan taleplerini devam ettirdi.
Açıklanan veri serilerinin sonuncusunda Çin hizmet sektöründeki büyümenin Nisan’da yavaşladığı görülürken, firmalar işe alımlara devam etti. Çin’de hizmet sektörü PMI verisi Mart’ta 52.2’den Nisan’da 51.8’e gerileme gösterdi.

 

Japonya dışındaki Asya Pasifik borsalarını takip etmekte olan MSCI endeksi son iki haftada yüzde olarak 5 kayıp yaşarken, bugün de yüzde 0.3 gerileme gösterdi. Çin’de de Shanghai endeksi yüzde 0.2 düşüş kaydetti.
ABD’de de hisseler ADP özel sektör istihdamının dün 156,000 ile 194,000’lik beklentilerin altında kalmasının sonrasından değer kaybetti.

 

[poll id=”2″]

 


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Finanspara Piyasalar