Dünyadan

Küresel piyasalarda Fed baskısı

 

Küresel piyasalarda Fed baskısı

 

 

Asya borsaları bugün kayıplar yaşadı, ABD’de ise karışık bir seyir gözlendi.

 

 

Küresel piyasalar Fed beklentilerinden yön buluyor.
Asya borsaları bugün kayıplar yaşarken, dolar dün açıklanan zayıf ABD ekonomik verilerinin ardından yaşadığı kayıplardan toparlanmaya çalışıyor.
Ayrıca yatırımcılar Fed’in faiz artışı konusundaki tutumu hakkında daha iyi bilgi edinebilmek için Fed Başkanı Janet Yellen’in bugün saat 19.20 civarında yapacağı konuşmayı bekliyorlar.
Japonya dışındaki Asya Pasifik borsalarını takip eden MSCI endeksi seansın başlarında yatay bir seyir izlemesinin ardından yüzde 0.4 geriledi. Japonya Nikkei endeksi de mali yılın sonuna yaklaşılırken yüzde 0.5 düştü.
ABD’de ise dün açıklanan beklentilerin altındaki ekonomik verilerin faiz artışı ihtimalini azaltacağı beklentileri ve petrol fiyatlarındaki düşüşün enerji hisselerinde kayıplara yol açmasıyla beraber karışık bir seyir gözlendi.
Dow Jones yüzde 0.11 yükselerek 17,535.39 puan, S&P 500 yüzde 0.05 yükselerek 2,037.05 puandan kapanırken, Nasdaq yüzde 0.14 düşerek 4,766.79 puana geriledi.
ABD’den dün açıklanan verilerde tüketici harcamalarının Şubat’ta çok az artış gösterdiği ve enflasyonun gerilediği görüldü.

 

[poll id=”2″]

Ekonomi ve siyasette bugün neler bekleniyor?


Etiketler

Finanspara

Finanspara Ekonomi haberleri ve para dünyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Finanspara Piyasalar